Citat:
Ursprungligen postat av
Run3
Tack för den lektionen moralkärring. Kan du inte vara lite konstruktiv istället för att håna mig?
Det är Jan och Caroline på Rika Tillsammans som har gjort det här mot mig! De lurar folk att investera i fonder som de själva profiterar på. Hela tiden pratar de om Lysa som de tydligen får sponsorpengar ifrån och hur bra det är att investera i indexfonder. Men nu sitter jag och säkert många fler i skiten!
Nej, det är du som har varit jävligt dum när du riskerat pengar du inte haft råd att riskera. Ingen har rekommenderat att placera pengar som ska användas inom en överskådlig framtid i aktiefonder.
Kliv ur nu eller att riskera att förlora mer. Det är bättre att ha förlorat 30% än 50%. Du ska använda pengarna till att köpa bostad, sluta högriskplacera nu. Det finns inget enkelt sätt att få tillbaka det du förlorat utan en stor risk att förlora mer. Sälj nu.