Citat:
Ursprungligen postat av
Talespin
Ja.
Om inte skolorna stängs på måndag och utegångsförbud införs så kan det här resultera i den största skandalen i svensk historia.
Det bör nog till och med räknas som folkmord.
Jag tror inte det är någon större ide att argumentera med dig egentligen. Det verkar ju som att du antingen helt lost it, eller har en annan agenda. Du kommer bara fortsätta med överdrivna uttalanden inklusive att säga att alla utom du är dumma i huvudet.
Trots det så vill jag i alla fall påpeka att ditt inlägg är ganska dumt, och ett bevis på att det fortfarande är svårt för många att ta in fakta och applicera logik. Och det skrämmer mig mer än vad Covid gör.
Keep calm och tvätta händerna, håll dig hemma om du är krasslig och så tar vi oss igenom detta på bästa sätt. Det är mycket tråkigt att några dött, och fler kommer att göra det, av viruset. Men det är nog bra att ha lite proportion på uttalanden och hysteri.