2020-03-11, 22:00
  #63373
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Ketchupalskaren
Nej, hon är svensk men gillar brun utan sol.
Ok. Hon såg ut att vara chocolate. ALex gillar ju bara chocolate tjejer. Och någon sa att hon var chocolate.
2020-03-11, 22:01
  #63374
Medlem
Turbotraktors avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Allasmeknamn
Du glömde Gorillan i vardagsrummet
Den aspirerar på en stark 4:e plats i kamp med den högra dörren på Glasmans garderob!
2020-03-11, 22:01
  #63375
Medlem
gabrielle2s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Allasmeknamn
Varför vill ni så gärna de ska få reda på om Coronaviruset? För det första vet de nog redan för Julia och Bella pratade om det häromdagen. För det andra tror jag inte de bryr sig. Är som en vanlig förkylning eller lunginflammation om man har otur. Så länge man inte är gammal och skör, eller nedsatt immunförsvar av någon anledning så kan man chilla lite. Folk beter sig som om det är pesten som kommit för att utrota mänskligheten.
Så är det. Det som är det värsta med det här viruset är att det sprider sig så snabbt men får du det så kurerar du dig själv som vid alla influensor och som vid alla influensor är den eller kan vara farlig för dem med redan innan nedsatt immunförsvar, om man är gammal och skör mm
Media gillar att vråla " akta er för vargen" och folk går på det gång efter gång.
2020-03-11, 22:01
  #63376
Medlem
Min lista:

1. Julia
2. Glasman
3. Victoria
2020-03-11, 22:02
  #63377
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av AlanKennedy
Vad gjorde han?

Han och Julia pratar ihop sig nu om vad som behövs göra för att Glasman ska få vara kvar. Det kommer bli tufft, folk som vägrade rösta ut Lennie lär ångra sig om Glasman ryker och Sami drar.
2020-03-11, 22:02
  #63378
Medlem
Jag har så svårt att förstå vad många här ser hos Glasman och Julia? Så som de pratar om Jassa är helt sjukt. Så har hon a l d r i g pratat om dom. De ska hugga henne i ryggen! Hon är en väldigt social individ. Älskar att hänga med alla! Till skillnad från Sami och Glasman, de sitter och hatar på alla i huset.
2020-03-11, 22:02
  #63379
Medlem
PingPongZongs avatar
Råkade i stridens hetta... Skriva det här i Farmentråden.

Hörde något om att BB huset var ett mentalsjukhus.... Vafan hon nu heter som sa det. Följer det här för dåligt. Kanske det det är? BB huset är ett mentalsjukhus? FD nazzar slängs in med psyksjuka as. Ett socialt experiment. Som hela Sverige är sedan 1975.

1980: Stäng mentalsjukhusen. År 2000 har vi Big Brother.
2020-03-11, 22:02
  #63380
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av iridescence
Kollar inte just nu. Vad är Julia svartsjuk över och vad har Glasman gjort?
Att hon är ihop med Martin och Glasman är svartis att Jas är med martin med.
2020-03-11, 22:02
  #63381
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av iridescence
Kollar inte just nu. Vad är Julia svartsjuk över och vad har Glasman gjort?

Varje gång hon snackar om Jassa så är det verkligen inget gott snack.

Men det är ju Jassa som är falsk, absolut inte Julia, nej nej nej.

Jag känner igen det där beteendet så grovt, när man är riktigt butthurt är man som Julia nu.
2020-03-11, 22:02
  #63382
Medlem
Vad kom Glas och Jullan fram till?
2020-03-11, 22:02
  #63383
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av tuffkatt
Julia snackar ned Martin (och även Jassa) totalt för Glasman, försöker ta sig in i Glasmans huvud. Hon är så svartsjuk så att det blir svårt att dölja.

Mår illa av att se hur de pratar om främst Jassa nu. De har sakta fryst ut henne sen Martin kom in i bilden. Inte konstigt att hon drar sig till andra. Att det ser ut som de gör nu mellan fd. Rainbow är inte Jassas fel utan grundar sig i deras svartsjuka. SPYR!
2020-03-11, 22:02
  #63384
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av ursula45
Ok. Hon såg ut att vara chocolate. ALex gillar ju bara chocolate tjejer. Och någon sa att hon var chocolate.
Hon kanske tror att hon är det? 🤷‍♀️

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in