Hoppas Anty åker ut av följande anledningar:
- Hon har en stark ledarroll i det dryga gänget men är själv den som bidrar med minst underhållning. Blir spännande att se hur dynamiken ändras när de andra förlorar sin ”klippa”.
- Hennes och Alex tjafs är tröttsamma och 0% underhållning. Ser fram emot att se en mer positiv utveckling hos Alex.
- Självklart för att se de chockade minerna hos Anty, Mergim, Amilia och egentligen hela huset, samt pratet efteråt.
- Att få se team rainbow inse att de kanske är favoriter ändå och bli mer pepp!
- Att få föreställa sig Anty när hon inser att hon har blivit ersatt av en större influencer.
Det är så otroligt jävla dåligt. Vet inte ens om jag vill kolla längre helt ärligt. Som att han är i behov av pengarna dessutom?? Äej är jävligt besviken på denna säsong. Nu kommer ju de där inne som man faktiskt tycker om tappa hoppet totalt om en vinst.
Och hur hade han tänkt att han skulle klara sig därinne, han som har asperger och svårt i sociala sammanhang??
Jag förstår inte vad Joakim ska göra där som deltagare? Han behöver inte pengarna eller kändisskapet. Big brother har antagligen betalat honom för medverkan.. via honom får de reklam för programmet.
Om Anty är kvar kommer hon nog bli sur eftersom hon hela tiden haft övertaget där inne pga antal följare.
Det skulle inte förvåna mig om vissa av de övriga deltagarna känner att spelet är lönlöst nu och går ut. Typ Sami har ju hintat om det innan. Nu kommer jocke in med 800 000 följare. Big brother vet inte vad de håller på med. Visst kommer fler titta när Jocke är med, men hur kul kommer det bli om de andra deltagarna ger upp mentalt eller lämnar? Jag tror inte att Joakim kommer vinna trots många följare men de där inne har ju ingen aning om vad folk tycker.
Jag är så rädd Sami lämnar! Nu kanske han gillar Jocke om de är kompisar sedan innan. Men seriöst Sami har hintat innan han inte tycker det är lönt när det kommer in folk med så många följare! Och han är nog inte alls medveten om att han är den mest populära deltagaren. Han är en solklar vinnare. Önskar han visste det så han inte dummar sig och lämnar spontant.