Citat:
Ursprungligen postat av
Erty0192
Det var din partikollega som lyfte fram NY Times. Jag påtalade då att NY Times inte kritiserar reklamen utan uppmärksammar att främlingsfientliga populister blir upprörda. Jag ser tydliga likheter mellan islamister som rasar mot nidbilder av profeten och högerblivna muppar som du som blir tokiga när en reklamfilm säger att köttbullar kommer från Turkiet.
Hela filmen är kulturmarxism och självhat, skapad för att förnedra vår historia, kultur, traditioner och språk. Främlingsfientliga populister och högerblivna, ja du din lilla nolla reklamfilmen får ju kritik från alla håll och kanter men mediaexperter och PR-folk är väl högerextrema allihop, satan vad patetisk du är.
Alltid ute och cyklar i varje tråd, tragiskt att se.
Vi kritiserar SAS och reklamfirman eftersom det är ännu en antivit attack och det räcker nu.
Haha Skandinavien har bidragit med så mycket och du snackar om köttbullar som det är det som är det viktiga. Jag blir förbannad för det är propaganda från ett flygbolag och det är sjukt.