Citat:
Ursprungligen postat av
univers123
Artikkelen forteller oss at forskning viser at drapsoffer gjerne blir dumpet/skjult 10 km. fra åstedet eller GMs hjem. Altså at det er områder nærliggende to steder, enten GMs hjem eller åstedet, som offeret dumpes. At noen tolker det som at åstedet og GMs hjem er samme sted, sier jo litt om hvilke øyne man leser med.
Det er bra at du presiserer dette. Jeg leste noe i en artikkel som jeg ikke finner. Og der sto det noe om skjulested for lik og steder/områder hvor GM har kjennskap til el.l. Har en av dere link til en artikkel der det står om dette?
Citat:
Ursprungligen postat av
norrrrrmannn1
Vi hadde en sak i Norge for noen år siden hvor de fant et lik i et blomsterbed.
der var hagen og huset gjennomsøkt flere ganger, også av likhund uten funn.
https://www.aftenbladet.no/lokalt/i/aBLja/fant-liket-i-et-bed
Citat:
I fjor sommer og høst var hagen temmelig overgrodd. Da politiet kom til stedet i går for å starte gravingen, var hagen mer oversiktlig. Vegetasjonen hadde forandret seg naturlig og polititjenestemennene ble straks oppmerksomme på en forhøyning i et bed bak huset.
Dette er interessant! Kanskje det ofte blir en slik forhøyning i slike tilfeller, av naturlige årsaker? Kan en årsak være at jorden er mer kompakt der man har gravd ned noe og deretter påført jord på en måte som gjør jorden mer kompakt i akkurat det området? Da vil det kanskje (etter en viss tid?) bli en slik synlig forhøyning der graven er, etter at jorden i området rundt graven har sunket naturlig sammen av feks regn hvis den jorden er mer luftig og ikke så kompakt?
16. januar 2008 var politiet på stedet i den saken for å starte gravingen.
Denne tiden av året, før gress og annen vegetasjon starter å vokse, er nok en perfekt tid for å se etter forhøyninger.