Citat:
Ursprungligen postat av
Picasso2
Nej, det är troligen ett relationsbrott begånget av en man mot sin kvinnliga partner. Precis som med Tova. Precis som med Lotta. Och alla andra tjejer som dödas av idioter till män som tror att de ska kontrollera en kvinna. Eller Emma - Jonas Runnemarks fru. Ett litet axplock bara. Jag kan räkna upp fler. Det finns både svenskar och invandrare bland mördarna.
Man kunde önska att det var en svensk gärningsman så man slapp er skit.
On Topic: Troligen har man lagt ner sökandet för ikväll eller..? Det är kolsvart ute - eller är det nån som vet om det fortfarande är sök ute?
Åldern är lite för ung för den typen av relationsdrama. Åldersskillnaden är lite väl stor för att ha en vuxen relation. Jag menar om hon flyttar ihop med en flera år äldre man och så plötsligt gör hon slut och han dödar henne.
Det scenariot bygger ju på någon sorts konflikt dom emellan vilket är konstigt då hon måste ha varit förälskad i honom. Kan det finnas någon annan tänkbar GM.