Citat:
Ursprungligen postat av
Tinuviel
Vi är nog 10-15 år från att någon ställer den frågan i någon etablerad kanal.
Nej, det är en annan sak som jag i grunden föraktar våra journalister för - de accepterar svaret "mer resurser" utan att granska vad det betyder och har betytt hittills. Det är inte som att vi satsar lite resurser på skolan (jämfört med andra länder) eller att skolor med dåliga resultat fått bättre resultat för att man öst pengar över dem (snarare tvärtom).
Jaha, suck suck det kunde man vänta sig, förnekelsestadiet sitter visst kvar, hahaha...
Morgan kommer nu med genidraget att alla skolor ska bilda rättvisegrupper, dvs MorganJugend ska de heta ifrån förskolan
Citat:
Ursprungligen postat av
B71
Hur många ggr kommer han nämna högerextrimism och nazister?
Den taktiken kommer bara att vrida folket ännu mera åt höger - Det är en process som PK-Patrasket inte förstår sig på alls tydligen
-- Man kan tro att föraktet för det svenska folket sitter djupt rotat hos PK-Patrasket. De ser sig själva som forna tiders adel.
En adel som i princip inte tycker att populasen ska ha någon rösträtt alls, typ
Citat:
Ursprungligen postat av
B71
Mot kriminella invandrare kommer han inte göra ett skit, eftersom sossarna är beroende av bidragstagarnas röster. Utan invandrarna är partiet idag 10%? från att ha varit 50%.
Fast jag tror att bland de kriminella och dess associerade anhöriga så är nog röstvilligheten så gott som helt obefintlig. De som tänker kriminellt de tänker inte heller så att de kan påverka sin kriminella mijö genom röstsedeln. De ser bara framåt tills nästa inkassering av beskyddarpengar, nästa rån, nästa kupp, nästa sprängning, nästa kontraktsmord osv.
Sossarna och Vänstern räknar helt fel här, dessa grupper i Malmö kan inte se sig som en del av Sverige ändå. Nä det är ungefär som att de var kvar hemma, och krigade på som vanligt ungefär. Att de får bidrag här ser de nog som en bonus, som de inte har riktigt kläm på varför de erhåller dem.
Och om dessa grupper i Malmö kommer att rösta så kommer de att vilja ha något i gengäld, tex Sharia-lagar, och själva bilda Sharia-poliskårer
Inkludering till max, alltså - Gärna också steningspatruller som kan utföra Sharia-Certifierade steningar.
Citat:
Ursprungligen postat av
B71
Notera hur sossestyrda polisen behandlar mördare i Malmö genom att bjuda dem på gratis fika och pizza medans hur samma sosse-polismyndighet griper och topsar en sanningssägare som Bilyana Martinovski pga att hon publicerat fakta angående våldtäkter i landet, detta utöver att hon blivit av med sitt jobb pga statligt finansierade #jagärhär som har trakasserat henne, hon är idag persona non grata på svenska lärosäten pga detta.
Stefan Löfvén kommer naturligtvis att komma med dagens genidrag:
-- Vi har varit naiva !!
Och i nästa mening:
-- Alla polisstationer ska byggas om till pizzerior nu, det ska få bukt med buset
Och efter varje gängskjutning så ska hela gänget och klanen bjudas på pizza, så det blir lugnt några timmar, tills nästa skjutning
Eliten å sin sida kommer att hyra legosoldater för sitt eget beskydd
Tex Sturmbannführer Aschberg (förkortning SA) kommer att bygga om vid sin villa ute i Bromma, murar, taggtråd, minfält, kulsprutetorn, och installera missil-batterier. Och får åka pansarbil till jobbet, haha
Dvs om han har något jobb kvar, och som inte blivit sönderbombat av islamister
Eller sönderbombat av sina vänsterpolare som inte tycker att Aschberg är tillräckligt mycket vänster
Om näthatet: Jodå, Stefan Löfvén har en nykläckt lösning på det också, med att lägga upp utbildningsverksamheter som ska utbilda sk SanningsSägare (förkortning SS), som ska besöka varje arbetsplats och som vet var skåpet ska stå