Citat:
Ursprungligen postat av
agvvv
Handlingen må være delvis planlagt. Alibi har vært viktig. Men så utrolig risikabelt. Og hva ligger bak en så hastig beslutning? Affekt er en ting. Men å bestemme seg for dette, med all risikoen det medfører, noe spesielt må ha skjedd.
Hvis 09:14 er ekte, så må planen ha vært iskald og skjedd helt etter skjema.
Bil til jobb. Ankommer jobb, og sørger for å bli sett. Drar uten å bli sett. I en leiebil som er leid under falskt navn? Tar livet av AE. Gjemmer henne i bagasjerommet på denne bilen. Tilbake til jobb. Parkerer et sted i nærheten. Ingen merker at han var borte 30 min eller så. Hjem kl 13. Åstedet fingeres. Brevet legges på plass.
Politiet ringes. Leiebil med offeret står der han forlot den. Politiet tror på historien. Og han kan kvitte seg med AE og bil i fred.
Tror nok det må være helt eller delvis planlagt.
Ja, hvis 9.14 er ekte, så snakker vi om kirurgisk presisjon nærmest, hvis dette er utført av TH alene.
Mener du kjøre sin egen bil til jobb, og så går han til fots fra jobb, og til denne leiebilen som står parkert et sted? Kjøre hjem osv.
Planen må ha vært iskald og helt etter skjema.
TH må jo være temmelig iskald da. Prøver å forestille meg selv i hans situasjon, og jeg tror jeg skulle ha fått 200 i puls. Kan ikke skjønne hvordan han skulle fått sove på kvelden med politi luskende rundt, og tanken om at det når som helst kunne hamre på døren og masse politi står der og vil arrestere han.
Vet ikke helt hva som skulle kunne ligge bak et planlagt drap av henne.
Var det noe hun visste? Eller kom til å få vite?
Kan det ha vært utroskap som vi har vært inne på tidligere?
At TH satt og drakk 40% whiskey på kvelden, og plutselig eksploderte han? Ikke godt å si.
Det er så mye rykter også, og hvilke av disse ryktene som er sanne, vet man jo aldri.
Et rykte skal være at det sto i en avis om husbråk kvelden før, og plutselig var artikkelen fjernet.