Citat:
Ursprungligen postat av
climasol
De spelar båda sidor och det har de i princip alltid gjort. Det är en av anledningarna till den enorma framgången. Men det är naturligtvis bara de som sitter i den absoluta toppen på pyramiden som har hela bilden.
Zionistjudar vill givetvis judens bästa och ingen annans. En goy är en goy. Men nu när de fått sin Israel så har kommunism och vänsterliberalism enbart varit av skada för dem. Man har inte kunnat antisemitstämpla vänstern på samma sätt som man effektivt gjort mot högern. Deras fiender i PFLP var marxistleninister. Det är vänstern i Sverige som är Israelfientliga och högern som är Israelvänliga. Och det är invandrarna som ökar vänsterns inflytande.
Zionister i Israel oroar sig inte längre över ökad ungersk eller polsk nationalism eftersom de bor inte där längre. Muslimer i västländer är dessutom mycket mer våldsamma och öppna med deras hat mot judar än de inhemska nationalisterna. I vilka städer i Sverige, Tyskland, England eller Frankrike har judar drivits ut av vita nationalister de senaste åren?
Svar: inga. I Malmö, Cologne, Birmingham och Parisförorterna finns det andra typer som fått judar att lämna eller dölja bakgrunden.
Jag tror inte att zionisterna gråter över att goyländer invaderas av muslimer, men det är samtidigt knappast nåt som de ligger bakom.
Kommunistjudarna har däremot spelat en stor roll. Jag ser dock inget hyckleri för att kommunistjudarna själva bevisligen är rätt flitiga rasblandare och förrädiska mot deras egna folkgrupp, precis som kommunistsvenskar.