Citat:
Ursprungligen postat av
johnthedickholmes
****... varför maskar du så man inte förstår namnet? Vad heter han? Räcker med ett * och att du skriver vad * står för, så hittar inte Google namnet vid sökning. Du skall inte maska namnet för Flashbacks läsare, då kan ju ingen diskutera vidare kring dina uppgifter.
Men de 100 000 sek hon "fick" av sin advokat kan ju vara intressanta. De borde ju kunna räcka för att betala en mördare. Hon borde tagit ut pengarna som cash i omgångar och överlämnat. Har vi fått svar på vilken stampub hon satt på emellanåt? Där borde väl de här svartmuskiga typerna ha någon koppling kan man tycka. Om hon nu inte varit domare i något mål där hon sedan fått någon slags relation/möte med målsägande som kunnat vara av den skumma sorten. Bodde hon i Hägersten sista åren? Då borde hon väl ha varit på Pub Diset? Någon som brukar hänga där och sett henne? Parant, välklädd och småsnygg dam runt 50 bast och kraftigt alkad?
Jag är väl medveten om hur Flashback fungerar. Men tack för upplysningen.
Anledningen till att jag inte skriver ut info om namnet vid sidan om *, är för att jag inte vill peka ut någon. Detta är bara en fundering som jag har och som jag riktade till användaren rotesau. Med anledning av dennes information gällande förmodad Juggemaffia.
Hur som haver, önskar du söka vidare kring detta så är ST död - sköts till döds i augusti 2019. Men det finns en enorm gruppering av serbiska, montenegrinska, ryska/tjetjenska och svenska individer i kretsen kring den framlidne ST som inte skulle dra sig för att utföra dådet. En del av dessa är sedan tidigare professionella skyttar med kopplingar till Arkan. På den tiden då det begav sig alltså. Därför reagerade jag när Juggemaffian kom på tal. Därmed inte sagt att det behöver förhålla sig på det viset.