Citat:
Ursprungligen postat av
Stivali
I det här sammanhanget, att förstöra bilar, så hamnar väl styling & byggen i samma kategori. Visst kräver byggen mer kunnande & resurser än styling, men å andra sidan ger mer kunnande & resurser mycket större kapacitet till att förstöra bilar så det får hamna i samma kategori. Temat är trots allt misslyckade modifieringar.
Jag skulle nog uttrycka det mer som att det är
brist på kunnande och för mycket resurser som ger dessa resultat.
Det börjar med en tanke, och innan tanken ens är genomtänkt så har vinkelslipen gått igång! Sen blir det lite "what if?" och mer vinkelslip. Slutresultatet är nog många gånger långt ifrån den första tankebilden i huvudet.
Visst är det många gånger kluriga lösningar på tekniska problem, och anpassning av diverse delar från andra märken, men det krävs också ett litet estetiskt sinne för att få det snyggt och med en harmoni i linjerna.
Att denna kvalar in i "Misslyckade modifieringar" håller jag helt med om!