Citat:
Ursprungligen postat av
KlasseArboga
Jag förstår din poäng, du är tvungen att inbilla dig att han inte är korkad utan att han bara spelar korkad men du kommer inte ifrån att han gjort idiotiska uttalanden oavsett du lever i din alternativa verklighet där de idiotiska uttalandena är planerade -- de är korkade och idiotiska ändå
Fast här är det ju du som försöker tvinga verkligheten att passa med ditt önsketänkande. Medan Trump säger vad han själv tycker är du upptagen med att försöka bestämma att andra inte ska tycka det de säger att de tycker. Det verkar bittert och fungerar inte riktigt.
Ett snabbt test för att se vem som har verklighetskontakt kan vara: har du någon som håller med dig? Väldigt många tycker att Trump varken är eller spelar eller framstår som korkad. Han dominerar Republikanska partiet och de som inte stöder honom kommer bli utröstade.
Berätta! Vilka idiotiska uttalanden har Trump gjort?