Citat:
Ursprungligen postat av
Pingubengt
Dvs 80% av Sveriges yta skall bli skog och sly utan farbara vägar? Vet du vad du en talar om? Har du varit utanför Rosengård någon gång? Eller bor du i mammas källare i Bromma? De som är födda och uppväxta på landet har lika stor rätt att leva och bo i sin hemort som du. Och betydligt större rätt att leva där än en inflyttat Mohammed som det öses pengar över. Och det är dit de nya intjänade pengarna för uteblivit avdrag skall gå.
Ja men med rättigheter kommer skyldigheter men jag antar att du tillhör generationen som bara känner till rättigheterna.
Du har rätt att bo var fan du vill men du har även skyldigheten att betala vad du konsumerar fullt ut, det borde aven gälla miljöförstörande bensin och diesel.
Ang Rosengård och Mohammed, tyvärr vill fortfarande över 80% av svenskarna ha mångkultur.
Jag tillhör inte dem, kanske gör du eller någon i din släkt det?
Om så är fallet, SKYLL DIG/ER så jävla mycket SJÄLVA!
Om du, din släkt eller dina kompisar handlar med blattar tex kebaben, pizzerian, stulet på blocket, narkotika etc skyll er ännu mer själva!