2019-06-27, 03:55
  #661
Avstängd
puterealbas avatar
Citat:
Ursprungligen postat av FilthyWhore
Känns som att vi har en idiot här?

Knarkkungen som rymde tre gånger och som USA fick ta in i USA för att få ordning på honom hade en son som gjorde precis det du sitter och hånar. Så ta och shape up och sluta sitt och tro på allt jävla skit du har sett i dina pissiga jävla hollywoodfilmer. Tönt, urdefinitionen av en tönt!

Vad fan gapar du om? Lär dig skriva ett inlägg så att man fattar vad du menar. Den första "satsen" i ditt andra stycke är obegripbar.
Citera
2019-06-27, 05:16
  #662
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Krickedixan

Jag har också funderat på varför vissa har en blå instabild

Det var några kändisar som började med det, det är inte bara i Sverige det är tydligen för att försöka väcka uppmärksamhet om vad som händer i Sudan.
Citera
2019-06-27, 06:13
  #663
Medlem
LeBronThurmans avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Sickenper
Det var några kändisar som började med det, det är inte bara i Sverige det är tydligen för att försöka väcka uppmärksamhet om vad som händer i Sudan.
Dels det om Sudan, men de här grabbarna vill gärna också visa upp det ljusblå i deras ursprungslands Somaliska flagga påstås det!
Citera
2019-06-27, 07:23
  #664
Medlem
Ken Drydens avatar
Det finns fyra olika teorier i tråden om varför det här har inträffat.

1. DP som vill hämnas på en eller flera i bilen som ett led i deras "krig".

2. Släktingar i Danmark till någon som Franky har dödat eller gjort något mot.

3. Straff för obetalda skulder från någon som varken har med DP eller Shottaz att göra.

4. Den allestädes närvarande Mekky. Han vill inte ha Rinkebypågarna ur Shottaz drällande runt i Danmark. Dessutom sympatiserar han med DP i Rinkebykonflikten.

Finns det någon mer teori? Vad gjorde de i danska Herlev, som är en av Danmarks 43 ghetto (danska för "utanförskapsområde")? Inköp? Träffa någon för att ordna upp någon konflikt? Var de tre stycken i bilen? Satt Frankt och Gucci i framsätet och den långe Farre (eller vad han heter) i baksätet och kröp ihop där och kunde klara sig på så sätt? Skyltarna sköt väl mot förarplatsen (Franky) och sedan mot Gucci när han sprang ut från passagerarsätet där fram. Antingen visste skyttarna inte att den långe var i bilen eller också sköt de inte honom för att han var oviktig eller också skonades han medvetet.

Någon som vet?
Citera
2019-06-27, 07:43
  #665
Medlem
Runkebys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av DonRonaldinho
Asså varken Jaffar byn och Yasin är med i Shottaz, de är bara rappare, de är som journalistr rappar vad som händer på gatorna.

Sen har de väll växt upp med shottaz men de har många andra gjort ocskå. sluta framstå som att jaffar och yasin är några. De är precis som alla andra rappare.

sen att yasin hade franky som manager var säkert för att han var rädd efter vad som hände med jaffar . Yasin visade inte sig i rinkeby på längeeee innan han vart gripen.

Som någon annan sa, Shottaz är ett gäng fegisar som just nu vill sitta inne hellre än att vistas ute på gatorna.
japp! Helt rätt. Nu kommer dem skapa små problem i kåken bara för att förlänga straffet eller så kommer dem att be att få skyddad identitet och fly typ till Luleå så muppen haffar gjorde tidigare någon hämnd eller skjutningar från deras sida är bara att glömma. Det är en bunt fjantar som försöker spela gangster.
__________________
Senast redigerad av Runkeby 2019-06-27 kl. 07:51.
Citera
2019-06-27, 07:44
  #666
Medlem
midvintermorkers avatar
Var det inte äckelnegern Franky som vänsterslynan och tillika artistern Zara Larsson stolt poserade med för några år sedan?

Jag kommer ihåg att det såg ut som ett kollage av ett Sverige i förfall. Ett vykort från det Sverige som både SVT och TV4 önskar sig. Vidrigt!
Citera
2019-06-27, 07:46
  #667
Medlem
Dr.Krankentots avatar
Citat:
Ursprungligen postat av midvintermorker
Var det inte äckelnegern Franky som vänsterslynan och tillika artistern Zara Larsson stolt poserade med för några år sedan?

Jag kommer ihåg att det såg ut som ett kollage av ett Sverige i förfall. Ett vykort från det Sverige som både SVT och TV4 önskar sig. Vidrigt!

Skulle inte förvåna alls. Det finns alla gånger kopplingar.
Citera
2019-06-27, 07:58
  #668
Medlem
Den stora jättegorillan som danska polisen haffade, är han misstänkt för avrättningarna eller satt han med i bilen?

Om han blir dömd för något finns det en chans till att han får avtjäna sitt straff i Sverige eller blir det danska skattebetalare som får stå för hans foder och veterinärkostnader?
Citera
2019-06-27, 08:15
  #669
Medlem
Runkebys avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Slocum
Den stora jättegorillan som danska polisen haffade, är han misstänkt för avrättningarna eller satt han med i bilen?

Om han blir dömd för något finns det en chans till att han får avtjäna sitt straff i Sverige eller blir det danska skattebetalare som får stå för hans foder och veterinärkostnader?
Han kommer att sitta ett tag i Danmark på väntan till flytt till Sverige om han så önskar
Citera
2019-06-27, 08:17
  #670
Medlem
Danmark lär stänga gränsen snart. Passering med stämpel och utpasseringsdatum.

De måste ta ansvar för sina medborgare. Man kan inte ha svängdörr mot Sverige, det är för stor risk pga våra kriminella element.
Citera
2019-06-27, 08:24
  #671
Medlem
skeggmuffs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av -GG
Videon som länkades tidigare, Making in Chicago, vem av negrerna i den är BO?

Han som sitter på passagerarsidan i bilen och inte rappar
Citera
2019-06-27, 08:24
  #672
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Jamesbergsjon
För dig är dessa parasiter

Men för andra är dom bröder söner vän pappa kusin etc etc

För mig är dom medmänniskor oavsett hudfärg kön eller religion
Eller kriminellbakrund dom levde och nu är dom döda .

Men jag gissar att du är sjuk i ditt hjärta och är empatilös och kallar folk för parasiter .
Men det finns sjukdomar som kopplas med parasiter tänk om den drabbar dig
Du är stor i orden men liten på jorden

Om du inte har empati gentemot vänner/familj
Lär dig visa respekt ! Antar att du är svensk som svår åt dina föräldrar när du inte fick lördags godis så respekten fick du aldrig lära dig

Du har rätt i att det finns rätt många här på Flashback som skriver fruktansvärda saker om invandrare. Att glädjas över någons död är motbjudande, och den som önskar att fler gängkriminella ska dödas begriper inte (eller struntar i) att detta ofta leder till ännu mera hämnd och värre kaos.

Men det finns också personer med invandrarbakgrund här på Flashback, och jag gissar att du är en av dem, som uttrycker förbehållslös sympati med djupt kriminella ihjälskjutna invandrare. Ni säger saker som "Det spelar ingen roll vad han har gjort, han är ändå någons bror och son och vi älskar honom".

Ert stöd till dessa grovt kriminella män hjälper dem att fortsätta med sin samhällsförstörande verksamhet.

För att återgå till topic, vad gjorde två män från Rinkeby i Köpenhamn? Och varför färdades dessa två Rinkeby-killar i en kriminell Malmöbos bil?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in