Islam är det naturliga urvalet, jordens lösning på överbefolkningen. Alla muslimer måste dö omedelbart.
De är hotet mot människans vara på jorden, inte cp-gretas co2.
Med Islam skulle frågor om rasism, etnicitet, sociala, kulturella, ekonomiska, militära frågor lösas enkelt. Vi skulle få en betydligt fredligare värld och säkra en evighet i lycksaligheter.
Det har vi märkt tydligt i länder som Somalia, Syrien, Irak, Iran, Saudiarabien, Turkiet, Afghanistan, Pakistan, Libyen, Palestina och Egypten.
''din åsna''`? Du MÅSTE vara assyrier, kristen arab eller kristen från mellanöstern. Ni brukar kalla människor för åsnor för att nedvärdera. Det är inget fel på åsnår! kom bort från din ruttna mentalitet. Din idiot! Jag kommer inte att outa mig men jag är övertygad om att minA universitetsexamen, (läser du ens vad jag skriver? jag skrev UNIVERSITETSEXAMEN, finns det ens koranstudier på universitetsnivå?) Jag kan i alla fall garantera dig att minA universitetsexamen är fler och högre än dina.
Jag anser att vi är friare än alla andra. Jag anser att samhällets normer har dig i sina bojor från en dagen du ligger i din linda tills den dagen du ligger i din kista är det samhället som råder över dig på olika sätt.
Aaaah, så islam = underkastelse är mera fritt än demokrati.
fel! Ingenstans i koranen står det att de som vägrar gå med eller går ur isalm ska mördas. detta har du hittat på.
DN har intervjuat imamerna Abd al Haqq Kielan i Eskilstuna och Salahuddin Barakat i Malmö, som säger att det i klassisk muslimsk rättslära är dödsstraff på att lämna islam. Det gäller dock inte i Sverige år 2018, menar imamerna, utan i ett perfekt muslimskt samhälle. Men även om imamerna inte anser att man får hota eller döda avfällingar, så vill de inte att det ska bli normaliserat att människor lämnar islam.
Vad tänker du om det som imamerna säger?
– Det är ju avslöjande att de aldrig kan ta avstånd från de här principerna, att det faktiskt är dödsstraff på att lämna islam. Även om de säger att det inte gäller just i Sverige, så ska det ändå gälla i ett muslimskt samhälle. Det är väldigt tydligt att de anser att individens val inte står över islam. Man har helt enkelt inte rätt att lämna religionen, säger Pernilla Ouis.