Citat:
Ursprungligen postat av
evensteeven
Jag har själv följt honom från dag 1....dvs från tiden när han började skriva kommentarer & lägga ut sina låtar på dessa forum. Detta gör att jag tycker det är förjävligt eftersom man har följt hela resan. Jag har aldrig brytt mig när en kändis har dött eller blivit berörd. Men jag grät både igår & idag.
Med hans paus såg jag fram emot hans Avicii-sound som också kom fram i Lonely Together & Without You och där han även sa att han skulle tillbaka till sina rötter. Jag såg fram mot ännu mer ny musik i det gamla stuket. Fan Tim, du dog verkligen för ung.
Alla som dör unga dör för unga.
Vad byggde hans kändisskap främst på? Folk har framfört här att ahn jobbade mycket tillsammans med Madonna och Coldplay och Lenny Kravitz och några andra mer eller mindre kända musiker, men Avicii var väl inte kändis för att han jobbade tillsammans med en massa kändisar och halv-kändisar? Karln måste ju ha gjort något eget?