Citat:
Ursprungligen postat av
rappytt
Varför ska en frisk person ta död på sig? Föräldrarna var friska. De gick i graven för att de visste att de gjorde något brottsligt. Är det korrekt att ta lagen i egna händer?
Föräldrarna måste ju ansett att det var de bägge töserna som hindrade föräldrarnas livskvalité, och framtida lycka--ekonomi etc. Hade föräldrarna "bara" tagit död på barnen så hade dom ju dömts till livstidsfängelsej, och det var dom inte beredda på.
Så j-a egoistiskt, så j-a sjukt, Varför missunnade dom sina egna barn livskvalité när dom själva ville ha det? Töserna hade ju hela livet framför sig.
Kroniskt trötthetssyndrom-det är ingen farlig sjukdom-min faster lider av det, hon behöver vila lite extra, men dessa barn var unga och hade troligen mildare symtom....man blir fortare trött helt enkelt.
Hoppas innerligt att föräldrarna får sitt straff i h-l--et!