Citat:
Ursprungligen postat av
shaaah
Fast i rapporten stod det ju också att Ell* bara träffat M*ysam en gång, var väl ett namn på "Z" som var mommes ex? Kan inte minnas det nu, eller dem använde ett annat namn i FUP?🤔
Citat:
Ursprungligen postat av
Pandalina4
Jag funderade själv på det där, uppfattar att det är Mommes tjej eller fd tjej är Ella!? Hon berättar ju att Momme kopierat nycklarna till Maysem osv. Hon verkar ha övergett Momme när han åkte fast.
Loretta var tillsammans med avlidna Akram Akke en längre tid, dvs lillebror till Maysem. Mellanbordern.
Loretta var akrams tjej.
Qendresa (kallas ella av okänd anledning) är/var mommes ex samt mamman till hans barn. Hon åkte till dubai med meysam och ville att han skulle ta över faders rollen för barnet och att det skulle bli dem två.
Han besökte även momme ii häktet, ett bevakat besök, där hon hotade momme med att "jag ska sätta dit dej för mordförsöket, 15år ii kumla ska du få" då hon fått veta att momme bedragit henne med en tjej som ska heta 4manda.