Citat:
Ursprungligen postat av
FuckBlash
Jag "har inte heller" fb så då jag stannar vid ett rödlyse så skickar jag ner alla rutorna och vrålar högt vad jag tänker käka till middag i kväll.
Däremot har jag registrerat ett "fakekonto" som jag använder just för att kunna komma in och kolla på andras. Testa det.
Jaha? Skulle inte falla mig in att rota efter andras konton, sånt får andra sköta. Är ingen detektiv, jag är en sanningssökare. Kanske polis? Kanske åklagare? Advokat? Kanske jag till och med är en vanlig "åk-lagare". Kanske en gammal gubbjävel som var sotare i ett tidigare liv?
Det du skriver låter som ett hot, tycker jag. Eller raseri. Vad är just DU själv rädd för, egentligen?
Ring polisen om du vet vem det är som är skyldig. Du behöver ju inte ens säga vad du heter. Om du vill tipsa. Men jag tror de redan vet vilka de ska prata med. Det visar sig i Hovrätten. Jag kommer att vara där.