Citat:
Ursprungligen postat av
gurkmajja
Ja vem vet om Mjölby har fostrat en Johanna Möller i myllan. Annars är det väl rent statistiskt sett över de senaste åren låga odds på öststatare. Araber känns lite tveksamt, det håller jag med om. Inte bara är de normalt sett främmande för lantbruksmiljöer, de brukar väl sällan använda denna typ av tillvägagångssätt heller.
Just i detta fall så sätter jag slantarna på öststatare. Jag tror inte på familjedrama, de brukar ju inte riktigt gå till så utan vara "snabbare".
Risk för offT. Araber har mer gängrelaterat och rånar mer folk på stan eller i lägenheter. Nu finns ju i o f MENA överallt, men ligger det inget boende i närheten så tror jag inte på arabspåret, men finns det ett boende för så kallade ensamkommande så höjs ju sannolikheten. Men detta var kanske FÖR lantligt.