Men är det inte lite konstigt att BO umgicks var hemma på den här gården tillsammans med de tre "gärningsmännen" vid gott humör för att sedan bli ihjälslagen?
Spontan snétripp som urartat eller vad? hon verkade ju inte vara vid gården mot sin vilja eftersom hon var vid gott humör när hon ringde sin vän.
folk gillar att spekulera, men vad som helst kan ha skett ju- utan att dessa 3 är mördare.
exempelvis glåpord, misshandel, hot, trakasserier, kanske knarkat ihop osv - och sedan kanske hon har flytt/tagit sitt liv/omkommit osv.
att 3 män 20-29 skulle en dag begå mord bara sådär... känns väldigt udda.
Någon som vet varför fallet leds av Internationella åklagarkammaren i Stockholm och inte av åklagare från Hudiksvall?
Internationella åklagarkammaren får alltid pågående människorov av resurs-skäl. Åk har här befogenheter som sträcker sig utanför rikets gränser, vilket kan vara avgörande vid snabb beslutsfattning/samordning eller begäran av rättshjälp vid just pågående.
Nja tre unga män i 20-års åldern var det väl ändå, vittnet har väl inte sett tre män och tänkt att aha där är tre 20-åringar. Om det inte nu är så att han känt igen dom och vet vilka det är men det har jag inte läst iaf.
Jösses, den masten är verkligen en bra bit ifrån.
Blir väldigt splittrat om de verkligen sökt där också + vid Hedebacken. Spridda skurar på 50 konstaplar får jag säga.
Kan vara denna mast. Se röd markering. http://forumbilder.se/G8BS0/skarmklipp11
Var även info tidigare om sökningar vid Medskogsområdet.
Hedebacken ligger på östra sidan om E4.