Citat:
Tycker du INTE att akademiska bevis saknas vdg pizzagate?
Citat:
Varför? Borde du inte - med tanke på din kunskap om den spridda pedofilin i alla maktkretsar - lugnt bejaka det faktum att detta avslöjande bara var en tidsfråga? Varför hålla på med hårklyverier?
Därför att några få av oss kan inte bejaka något helt huvudlöst utan det där lilla viktiga som kallas bevis. Varför? Borde du inte - med tanke på din kunskap om den spridda pedofilin i alla maktkretsar - lugnt bejaka det faktum att detta avslöjande bara var en tidsfråga? Varför hålla på med hårklyverier?
Att bortse från bevis är inte hårklyverier. Att anklaga någon för något man inte har bevis för eller för något som ingen rätt i världen, ingen domare, ingen polismakt har funnit något fog att anklaga en person för - vad ska vi kalla det för? Yx-klyverier? Stock-klyverier? Skyskrape-klyverier?
Citat:
"de allra flesta konspirationer har en del sanning i sig"? Hahahahahahaha!
Och sedan måste vi förstå att de allra flesta konspirationer har en del av sanning i sig, även om de verkar hårresande.
Citat:
Nej.. *gäääääsp* väldigt tråkigt är vad det är, att ha läst allt som finns om detta ända sen november och inse att det folk sysslar med är "guilt by association".
Men detta är ju knappast ens tillräckligt för att få ett enda fjun på nacken att resa sig. Och nu vill du "debunka" detta. Kom igen.
Podesta's email var inte tillräckligt creepy, men vi hittade ett par instagramkonton som är creepy, varav en ägs av en drag queen/showare som gillar det bizarra. Vi hittade även en udda konstnär som vi sprider att hon är satanist, oooh!
Det blev inte tillräckligt med rusning och rop i stil med "off with his head!" så vi hittade den här lastgamla videon på en suddig färgglad vägg, med audio av en man som skriker och vi säger att det är Podesta!
Bevis? Så dumt! Trust me!
Men vafan fortfarande ingen reaktion, LÅT OSS TA UPP VARTENDA PEDDOFALL GENOM TIDERNA som har vittnen som berättar på video! Ingen koppling whatsoever med pizzagate, men det skiter vi i!
Totalt rabiata människor! Och de ska jag lyssna på?
"Listen and believe“? L _is_ ten _a_ nd be _lie_ ve
Citat:
Åh herrrrrrregud.
Ursprungligen postat av mryang
4. "Pizzagate" innehåller en stor mängd misstänkta bevis
NEJ.
Det är ju just det som är problemet, Einstein.
__________________
Senast redigerad av LuluBrooksie 2017-04-18 kl. 11:55.
Senast redigerad av LuluBrooksie 2017-04-18 kl. 11:55.