Citat:
Ursprungligen postat av
DexTheRex
Halloj gottfolk.
Mitt sista inlägg blev borttaget så gör väl ett sista försök här.
Här är min situation.
Det började med att jag köpte xanor i lördag av en vän (vi kallar henne Anna, hon är viktig senare i storyn), och hennes pojkvän var med så det kändes stressande så jag kramade inte ens henne när vi tog farväl.
Knaprade totalt 3mg på lördag, och den sekunden all ångest gick bort märkte jag hur underbart denna drog var.
Så jag tog 0.5mg på söndagsmorgonen (tänkte att en kvarts tablett kan väl inte skada).
Som tur var märkte jag direkt hur beroende jag var påväg att bli, så nu har jag gett fan i att ta fler, i alla fall på ett tag.
Mår ganska skit, kände direkt suget att ta en till när det började gå ur på söndagen, och trodde det inte kunde bli värre. Där trodde jag fel.
Vaknade på måndag och kände direkt ett jävla sug efter dom, men jag tog inga för vill fan inte bli mer beroende än jag redan är.
Gick till skolan och märkte mest ATen lite innan lunch, då jag satt och svettades, skakade och kunde inte tänka, och dagen gick på och kände hur det blev lite värre men samtidigt lindrigare då jag kände mig bortkopplad (brukar gilla denna känsla när jag tar dissociativa droger men nu var det en obehaglig känsla.)
Och det var efter lunch allt gick åt helvete.
Satt på lektion och fick en snap av Anna, där hon skrev att hon hade fått överdos i helgen och t.o.m inte haft nån puls. Som tur var så var hennes pojkvän där, och fick liv i henne.
Och nu är Anna inte heller nån främling, hon är nämligen den närmsta vännen jag haft någonsin.
Har känt mig helt tom och varit i chock, känslorna börjar dock kicka in nu.
Och jag har ett jävla sug av att ta en xan, för att må bra igen. Är medveten om att detta är en väldigt mild AT då jag inte fått några anfall eller liknande, men suget är ju otroligt i alla fall.
Så min fråga är, hur i helvete klarar ni av att stå bort från suget, och kommer jag någonsin kunna ta xanor igen (i nöjessyfte med en vän t.e.x) utan att bli fast och få mild AT igen?
Tack i förväg, hoppas alla har en bra Måndag.
Tycker det hela låter skumt. Säker på du inte fått i dig något annat? Har aldrig hört någon som får en sådan AT efter 3 mg samt efter en dags brukande..
Menar hon anna att hon fick den överdosen på xanoren eller?