2016-09-24, 16:24
  #1
Medlem
En whistleblower avslöjar att volontärer på flyktinglägret i Calais utnyttjar - inte bara flyktingar - utan även minderåriga sådana, för sina egna sexuella begär. Det verkar främst röra sig om engelska kvinnor som tar sig friheter med de utsatta flyktingarna.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3802351/Calais-aid-workers-regularly-having-SEX-migrants-Jungle-camp-FEMALE-charity-helpers-likely-sleep-ref ugee.html

http://www.independent.co.uk/news/world/europe/calais-jungle-volunteers-sex-refugees-allegations-facebook-care4calais-a7312066.html

"aid workers have complained that unscrupulous volunteers are treating the camp like a 'free for all festival' and 'find it difficult to keep it in their pants'. "

Jag är förfärad. Hur kan man bete sig såhär som volontär?
__________________
Senast redigerad av Superochs 2016-09-24 kl. 16:32.
Citera
2016-09-24, 16:54
  #2
Medlem
franges avatar
Knappast att man blir förvånad. Ingen som undrat varför det glittrar i ögonen och verkar vattnas i munnen så pass på alla dessa godhetsvurmande multikultiälskarkärringar - så snart det börjar pratas flyktingar och framförallt, flykting"barn"?
Citera
2016-09-24, 16:56
  #3
Bannlyst
Det är ju som i Sverige, där svenska kvinnor som jobbar på "flykting"boendena har sex med de inneboende.
Citera
2016-09-24, 17:10
  #4
Bannlyst
Finns läckta sexvideos

Här är en av dem: http://xhamster.com/movies/3118174/no_sound_volunteer_workers_workin.html
__________________
Senast redigerad av myedition 2016-09-24 kl. 17:13.
Citera
2016-09-24, 17:14
  #5
Medlem
Overklighetss avatar
Citat:
Ursprungligen postat av myedition
Finns läckta sexvideos

Här är en av dem: http://xhamster.com/movies/3118174/no_sound_volunteer_workers_workin.html

Fy fan. Stackarn. Önskar jag inte hade tittat.
Citera
2016-09-24, 18:17
  #6
Medlem
stopthekillings avatar
Ja, detta är varför så många kvinnor är för invandring. Vem fan trodde något annat? Skulle någon som på riktigt brydde sig krigsdrabbade flyktingar skära ner dramatiskt i hjälpstödet som ges till flyktingar så att vi i Europa kan ta emot en bråkdel av de personer som stödet hade hjälpt från början?

Varför ifrågasätter inga kvinnor varför nästan inga kvinnor kommer in?
Varför har stödet blivit såhär stort först när flyktingar visade sig mestadels bestå av unga män?
Hur stort hade stödet varit från kvinnor om det nästan uteslutande var snygga, 15-25åriga östeuropeiska, sydamerikanska och östasiatiska tjejer som ljög om sin ålder/identitet för att få komma in?

Folk som stödjer detta är sjuka människor som endast bryr sig om sina egna instinkter, inget annat. Kvinnorna som är för detta har endast en sak i tanken.

Och folk säger att det nästan bara är män som är sexualförbrytare..
Citera
2016-09-24, 18:36
  #7
Medlem
Arkiaters avatar
Uppenbarligen så är batikhäxorna de nya torskarna.
Citera
2016-09-24, 18:41
  #8
Bannlyst
Varför öht förvåna sig och tycka det är något konstigt i det hela? De enda som tjänar på denna massinvandringen är kvinnorna och ingen annan, ju mer utbud av kuk marknad de har framför sig desto mer kan de bygga upp sin självkänsla och självförtroende.

Hade denna massinvandringen varit 99% unga kvinnor så hade många män tyckt det hade varit positivt med invandrare för att det skulle vara mer köttutbud för dem själva. Alla tänker på sin egen del och tänker vad som är positiv för dem.
Citera
2016-09-24, 19:23
  #9
Medlem
Rasisstråd,,Det är inte konstigare en 45 årig man vill krama en liten flicka, Majorna i Göteborg är fulltMed Volontärer som äälskar Baarn..
Citera
2016-09-24, 19:24
  #10
Medlem
CommanderTaylors avatar
Citat:
Ursprungligen postat av stopthekilling
Hur stort hade stödet varit från kvinnor om det nästan uteslutande var snygga, 15-25åriga östeuropeiska, sydamerikanska och östasiatiska tjejer som ljög om sin ålder/identitet för att få komma in?


Ja, inte hade de stått i Malmö med Refugees Welcome skyltar i alla fall.

Det hela är hyckleri och män måste inse att det är hyckleri. Det verkar som om många inte riktigt fattar dessa mekanismer. Invandringen är till för kvinnor och inte dig. Du har ingen nytta av invandringen och ingen skyldighet att betala för den. Enkelt.

Det hade varit underbart att se synen när 100.000 unga nordkoreanskor på flykt undan kriget anlända med båtarna till Stockholm, under jubel från den stora skaran svenska män som samlats vid kajerna!

Undrar vad Batikhäxorna hade sagt då ...
Citera
2016-09-24, 19:36
  #11
Medlem
Sculleys avatar
Jag hade ingen aning om att det fanns kvotflyktingar i lägren, eller menar TS att dom ekonomiska migranterna från nordafrika är flyktingar?
Citera
2016-09-24, 19:49
  #12
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Sculley
Jag hade ingen aning om att det fanns kvotflyktingar i lägren, eller menar TS att dom ekonomiska migranterna från nordafrika är flyktingar?

Vad spelar det för roll? Menar du att alla inte är lika mycket värda?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in