Citat:
Ursprungligen postat av
R.O.S.H
Stafetterna har jag lämnat. Det blev för svårt.
Med dina uttagningar samt principer(en start per deltagare) hade jag kompletterat med Hagberg och Östlund #2 (Jessica, som var Östlund #1 innan SM) på 4x100 och Francois och Moraiti på 4x400. Kanske ge en av Svantesson-systrarna chansen.
I realiteten verkar/skulle det dock kunna bli en del dubbleringar. Sagnia på 100m/längd, Kallur på 100m/100mh, Tornéus i längd/tresteg, Ståhl och Roos i kula/diskus. Även på löpsidan såklart, där man kan man bolla ganska länge med konstellationerna och anpassa efter motståndet.
Jag hade nog realistiskt sett haft, utan att ha koll på alla krämpor efter SM:
800: Rogestedt, Berglund, Kramer
1500: Rogestedt, Leanderson, Engholm
3000mh: Blomberg, Johansson, Solomon
5000: Danielsson, Leanderson, Ek
10000: Musse, Ekvall, Nilsson
800: Lindh, Silvander, Hermansson
1500: Silvander, Öberg, Ngarambe
3000mh: Fougberg, Larsson, Kristiansson
5000m: Bahta, Larsson, Liljestedt
10000m: Lahti, Wiker, Norrbom
Fougberg var sjuk på SM och Bahta på DL, i övrigt antar jag att dom som inte var närvarande på SM är skadade eller lagt ned säsongen. Givetvis kan även Lindh, Fougberg, Bahta och Lahti dubblera men tror det är lite slitna kroppar där.