Citat:
Ursprungligen postat av
Fri
Crooked Hillary "lock'er up" Clinton blev mångmiljonär på politik, hur då?
Är det sämre att ärva några miljoner från en framgångsrik pappa till byggherre, än att ta emot hundratals miljoner i mutor från världens allra värsta stenålderstyranner som mördar alla homosexuella, förslavar alla kvinnor och t.o.m. sätter våldtäkt mot barn i system? Avundsjuka mot framgångsrika människor funkar för att islamisera Sverige, men det funkar inte mot Trump i USA.
I grunden är förklaringen till varför det aldrig förekommer någon form av kritik med substans mot Trump, att han säger som det är och har levt hederligt utan några skelett i garderoberna. Psykolisterna fattar inte detta koncept. Är man dum i huvet så är fusk och mutor den enda chansen till försök till framgång ändå. Är man smart så kan man göra succé på marknaden och i massmedia hederligt.
Ja, fast om du anstränger dig riktigt hårt så kan du ju faktiskt vinkla vissa av hans uttalanden till att han typ.. Ja vadå? hatar bebisar eller vad det nu var senast
Nä ibland får man nypa sig i armen för att påminna sig om att detta är ingen dröm, det finns faktiskt dem, även i skräckexemplet Sverige, som föredrar fortsatta massvåldtäkter, terrordåd, bilbränder osv osv mångkultur framför Trump, eftersom han är ju "oberäknelig".
För först sa han ju faktiskt att han skulle sänka skatten för ALLA och sen att de rikaste INTE skulle få sin skatt lika sänkt som det först var sagt(men ändå sänkt)!!!
Herregud, nä då är det bättre att hoppas på den mest korrupta nickedockan till politiker i modern tid.
Nej, att föredra The Devil framför The Don efter sommaren 2016 visar i bästa fall på svår hjärntvätt om man ska vara snäll, men mest troligt lider man av samma hjärnskada som Djävulen själv eller så är man bara rakt igenom ond.
https://www.youtube.com/watch?v=Qm_e-y3sNDc