Citat:
Ursprungligen postat av
TrashigPsycho
Någon som har en sund moral och som inte viker sig för svaghet och som enbart strävar efter att göra samhället bättre och lyckligare. De oliktänkande är alla dessa som inte platsar i den nya regimen, de som inte kan eller förmår sig att ändra sig.
Jag menar att som kvinna och speciellt vid hennes ålder så tordes lusten eller begäret efter det spännande vara borta men i sin ålderskris högsta grad så fick hon fäste för en betydligt mer lockande tillvara (för tillfället) men sen när hon tröttnade ville hon vika hädan. Ja, visst hon kan inte ta saken i sina egna händer då hon uppenbarligen inte klarar det, och "makten" kan inte hjälpa henne och hon verkar inte besitta några manliga bekanta som är villiga att hjälpa henne. Folk inser inte att de är totalt ensamma fören tillfället verkligen dyker upp.
Precis!
Ett samhälle på totalt moraliskt förfall.
Hur kunde det bliva så? Med då kvinnors inflytande och allt.
Kvinnors och mäns moral skiljer sig väldeliga åt och med nu ett 30- årigt facit av kvinnligt moraliskt styre så vet vi var det bar hän någonstans.
T. ex kan man då inte värna psykopater som denne GM här.
Det 30- åriga kriget No. 2, men det kan man väl kalla detta för?

I en mansdominerad värld kan inte en kvinna vinna.
Och detta försökte nu inte ens BO här att göra, utan BO här försökte att med maktens medel och som inte den lilla människan har försöka undkomma den som valde att utse henne som brottsoffer.
Det är blott klaner blattar invandrare som kan komma undan med att skydda sina kvinnor, detta alltmedan dem själva utsätter sina kvinnor för, o. s. v.
Samhället stinker och makten stinker.
Stick ned före du står upp för, men svaga människor gör som GM här gjorde och svaga människor står upp för en sådan som GM här.
Det finns inte längre något utrymme för vanligt, sunt förnuft.