Citat:
Ursprungligen postat av
LysergicZero
Gula ska innehålla Methylone
Intressant!
Jag tog 1,5 Gula Shell samt en halv e med ett oranget eller rött? maja-blad på till nyår (i berlin). Har under 2015 bara tagit rent MDMA vid 2-3 tillfällen och trots långa uppehåll knappt känt eufori eller några underbara känslor överhuvudtaget typ.
Men när jag tog Shellen och majabladet kändes det som att ta E eller MDMA de första gångerna!!! Eufori, glädje, den lätta, fluffiga känslan i hela kroppen, allt kändes sådär underbart magiskt och härligt igen!!!
Hur vanligt är det med Methylone i E då? För det känns som jag iaf i Berlin väldigt ofta haft Methylone i mitt E i så fall, för nu när jag verkligen kan definera skillnaden mellan MDMA- och E-rus är det helt klart E som känts så mycket bättre och ger mig det ruset jag vill uppnå. De e jag skaffat i Sverige och även enligt pillreport haft mycket MDMA i sig (typ röda superman, gula UPS) har ju faktiskt också känts annorlunda (för mig sämre) än de random E jag fått i Berlin. Back in the days var ju MDMA också nice, men då har jag väl kanske bränt ut hjärnan så MDMA verkligen slutat fungera.
Är det farligt/farligare med Methylone då? Om jag nu bara tar E 2-3 gånger på kvittar det väl om jag tar MDMA eller några E med Methylone i så fall va? Fattar inte att jag missat denna lilla detalj, så jävla solklart nu att Methylone-ruset är förklaringen till varför E känts så mycket bättre än MDMA herregud!!