Citat:
Ursprungligen postat av
hoaxgammon
Då vet du nog inte riktigt vad du röstar på. SD:s hatretorik eldar upp personer som denna GM. SD är rasister även om de vill låtsas var något annat. Det finns ett rasistiskt motiv till detta dåd.
Skärp dig nu! Det är väl för fan inte SD som sprider hat och uppmanar folk att ta till våld när personer med fel åsikt yttrar sig. SD beskriver ju bara verkligheten som den ser ut, hur fan kan det vara hatretorik? Gå och lägg dig nu och sluta försök skylla det här fruktansvärda dådet på ett politiskt parti!
Sedan blir man ju föga förvånad när något sånt här händer. När det ska skäras ner på psykvården hela tiden och att psykiskt sjuka idag får vänta väldigt länge på att få hjälp, om dom nu ens får hjälp vill säga.
Är det då konstigt att det slår slint på psykfall som denna? Inte det minsta..