Citat:
Ursprungligen postat av
Amor
Riktigt bra gjort, han får betala ett högt pris för detta. Inga fler kändisfester, inga mysiga underhållningsprogram. Förmodligen flera stycken som säger upp vänskapen med honom.
Redan nu blir han utsatt för ren och skär mobbning framförallt från vår kulturmarxistiska "humor"-elit. Adelsköld och Schyffert är så äckliga att jag nästan darrar till när jag läser deras kommentarer. Mobbar-mentalitet är så äcklig.
Normalt sett så brukar komiker och journalister granska politikerna kritiskt, men i Sverige så fungerar de som politikernas stödtrupper. Det är ju livsfarligt när alla går åt samma håll och om någon säger, kejsaren är naken, så blir han direkt utstött ur gruppen. Ett vidrigt samhälle har Sverige blivit.