Citat:
Ursprungligen postat av
SvenskOpposition
Allt är upplagt för opinionsmässig raketfärd för SD. Den intressanta frågan är snarast hur regimen kommer att stoppa partiet när det blir för stort.
Genom förbud naturligtvis.
Citat:
Ursprungligen postat av
in84ever
Innebörden av det du skriver är rätt otäckt. Tror du verkligen de vågar?
Det handlar inte om att våga. Det handlar om att göra det man blev tillsatt för att göra på internationell nivå. Titta på Greklandskrisen. Mr. Folkomröstning fick ett "NEJ" med sig till Bryssel så sen kommer han hem och säger att "jag skrev på ett avtal jag inte stod bakom". Vafan?
Vi kommer att hamna i en fascistisk stat, med "livsstilsdemokrati". Det betyder att du kommer inte att få rösta, du kommer inte att få åtnjuta mötesfrihet eller föreningsfrihet. Du kommer däremot få välja Levis eller Lee jeans, pepparsås eller bearniesesås till oxfilén och som "SvenskOpposition" sa, du kommer att få gå med i bögparaden.
Det kommer i väst att bli en behaglig men ofri livsstil. Det är redan på väg dit, det spelar ingen roll om du röstar på Globalist-Anna eller Globalist-Stefan. Val är ett spel för gallerierna.
Ställ dig frågan varför Löfvén blev bjuden till Bilderberggruppens möte 2013 eller i början av 2014 och inte statsministern?