Citat:
Ursprungligen postat av
sinmandt
Lätt att slå hål på
Om han nu tog med sig hennes grejer. Varför kasta iväg dem när han är på väg hem från fiket? Vägen som grejerna hittades vid leder ju till hans hus. Jag är ca 90% säker på vart han bor.
Sen så måste han vara iskall om han dödar henne bara sådär och lyckas dölja allt så bra.
Varför sen lämna över handsken, för att ge sken av the good guy eller? Varför då leda allt mot sig själv?
Han gör allt för att ge ett gott intryck.
Ja, vad skulle göra honom bättre än alla andra kalla psykopater...dom har ju tydligen lurat folk förr.
Grejerna som hittats leder till hans hus! Tydligen gör dom det, och rent praktiskt så hade han ju kunnat köra bilen dit och gått ut för att lämna spår lite överallt. Bara för att vilseleda.
Bor denne herre ensam? Fru? Barn?
Jag har en ond magkänsla när jag kollar på honom i intervjuerna och om man söker på han på google. Dessutom vet jag (har jobbat vid ett av de större godsen i uppsala län) Att dessa människor kan vara mycket speciella.