Citat:
Ursprungligen postat av
mountrest
ÄR du verkligen medlem i SD, dina tankar för mig till ren å skär nazism, du pratar om etniska skillnader. Snart kommer RG med ett nytt "scope" de börjar spåra IP osv.
Men jag antar att Du skulle stödja din egen uteslutning.
Din inställning att man skall vara "taktiskt" göder ju endast EXPO å MSM tes att SD är en ulv i fåra kläder...
Jaaa, äntligen nån som fattar. SD SKA vara en ulv i fårakläder...vad tusan tjänar ett parti med att sticka ut med sådant som skrämmer bort väljare? Vad vinner ett parti med att öppet diskutera känsliga frågor. Tvärtom har jag alltid betonat viken av käfthållning och att ge en god bild utåt.
Titta litet på hur andra partier agerar...ta t ex Miljöpartiet. Vi vet att med deras energiskatter så skulle runt hälften av dem som idag har en bil inte längre ha råd att köra den...men , säger MP detta öppet?