Citat:
Ursprungligen postat av
nisseabc
Hur vet du det? Sett hennes namn någonstans?
Händer då och då att invandrare byter till svenska namn här i Sverige
Det finns många invandrarkvinnor som har svenska vänner, roar sig som svenskar och delar våra intressen och värderingar. Så statistiken eller namnet är inte heller ett bevis i det här fallet
Aftonbladet har ju skrivit att det var en svensk kvinna.
Skojar bara, enligt rådande medieklimat så kan en svensk betyda allt ifrån en syrisk isis-krigare till en tiggande zigenare på tillfällig visit.
Fan vad avundsjuk man blir på andra länders seriösa media, hade detta brott begåtts av danska medborgare hade man sluppit alla spekulationer. Det hade klart och tydligt stått i dansk media:
En etniskt dansk kvinna blev i helgen gruppvåldtagen av åtta stycken somalier på en Finlandsfärja. Den etniskt danska kvinnan skrek "ta fast negrerna" då våldtäktsmännen försökte fly från brottsplatsen.
Somalierna ska enligt uppgift ha danska medborgarskap men ska nu självfallet utvisas permanent från Danmark.
Vi får nöja oss med Jan Helin och Thomas Mattsson som ständigt utsätter oss för gissningslekar och som försvarar invandrade våldsverkare enda in i betongen