Citat:
Ursprungligen postat av
InteLagom
Jag börjar mer och mer tro att lögnen, Islam, är anledningen till de flesta krig sedan 1200-talet. Att det är pga den som världen inte utvecklas längre än till vad den är idag. Det bästa hade varit att ignorerat alla muslimska länder och inte bedriva handel eller kontakt med dem. Efter som Koranen uttryckligen säger till muslimer att de skall ljuga för icke muslimer går det inte att lita på en endaste muslim. Det är hjärntvättade allihopa.
Någon som har koll på om 9/11-konspirationsteorier och nwo-tramset och liknande är ISLAMSKA påfund och har används som ett vapen för att splittra och försvaga oss?
Det är bara att öppna ögonen och se. Nästan överallt i världen där islam kontrollerar samhället råder kvinnoförtryck och annan intolerans mot oliktänkande. Utvecklingen har mer eller mindre stannat upp och demokrati är ett okänt ord. Samtal och kompromisser finns inte utan det enda man förstår sig på är våld, våld och åter våld.
Nu när naiva dum-snälla länder låter primitiva muslimska befolkningar välla in kommer vi att degraderas till samma medeltida nivå också. Kan låta konspiratoriskt men det hela är enkel demografisk matematik som jag inte orkar gå in på igen.
Våra barnbarnsbarn kommer knappt tro att vi en gång i tiden hade andra gudar än Allah.