2014-12-16, 15:23
  #1537
Bannlyst
Våran säkerhet gällande massinvandring är löjlig, dokument kollas inte ens och dom här hemska människorna kommer in hit utan problem

http://www.aftonbladet.se/nyheter/article20028340.ab


Flyktingpolitiken är oansvarig
Citera
2014-12-16, 15:54
  #1538
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av AnnaAnus
varför trycker all media ner SD?

Jo, fan ta Avpixlat och Fria Tider och deras jävla nedtryckande av SD. När ska det sluta?

Citera
2014-12-16, 18:26
  #1539
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av URBANARTS89
Jo, fan ta Avpixlat och Fria Tider och deras jävla nedtryckande av SD. När ska det sluta?


Är väl någon icke muslim som företräder dessa, helt otroligt...
Citera
2014-12-16, 20:09
  #1540
Medlem
zorb89s avatar
Låt dom trycka, det ger endast SD fördel då folk är benägna att stötta de utsatta.

http://www.aftonbladet.se/nyheter/article20033343.ab

16% -----> 3% ökning

Så länge landet inte bättras och orden fortsätter kastas kommer SD bara öka, de andra måste börja samtala nu annars blir det bara mer kaos.
Citera
2014-12-16, 22:05
  #1541
Medlem
kilojools avatar
En liten "Hitler reacts"-video om nyvalet, som jag knåpade ihop. Postar den här också. Kanske är folk trötta på Hitler, men när jag väl kom och tänka på det så kändes det givet.
Jag tror liknande humor-propaganda är effektivt, om inte annat så blir man ju själv uppiggad av det.

https://www.youtube.com/watch?v=Nv9VkHCN6fw
Citera
2014-12-17, 01:01
  #1542
Medlem
hushlittledarlings avatar
SD är tvådelat.

en del som vill sänka invandringskvoten för att de tror att vi inte har råd.
Den andra delen, och det är ju partiprogrammet, vill ha ett etniskt homogent land, där kurder inte är svenskar och de gärna vill betalal invandrare för att åka hem igen. Andra kulturer är inte välkomna förutom de fem minoriteterna.

De flesta som röstat på SD har röstat på del 1.
Nu när den bruna rasist sörjan börjar dyka upp så kommer man få se fler renodlade nazister lockas med, då kommer nog en del fina tanter sätta kaffet i halsstrupen.

Plötsligt börjar man diskutera om grannen verkligen hör hemma i vårt land.
Rasism som PK-media försökt visa fram men som alla har sagt: "Media svartmålar bara"
Nu visar den ju sig vara sann... hur reagerar man då?

a) Jomen vadå... det är ju det vi vetat hela tiden och det är ju därför vi röstar på SD. Vi vill inte ha niggers här... de ska go home.
b) Men varför har ni då sagt att ni inte är rasist och hittat på nån slags nolltolerans? Har ni ljugit för media då eller? Spelat ett spel? Ju mer ni säger säger att media ljuger ju mer sympatier får ni... men nu visar det sig vara sant... hmmmm.... är ni ett lögnarparti?
c) De har svikit alla sina kärnfrågor föutom blattegrejen. Hmm....

Jag skulle vilja veta hur ni som röstat på SD förut men som nu vacklar när ni ser den bruna nazismen börja sippra fram... Hur ni tänker.
Citera
2014-12-17, 01:02
  #1543
Medlem
hushlittledarlings avatar
Citat:
Ursprungligen postat av amsta11en
Och du hävdar att mitt inlägg var dumt ... stor humor där!

Katolska kyrkan hade också världsdomination som mål. Det har de inte längre.
Tyskarna hade också världsdomination som mål. Det har de inte längre.
Engelsmännen hade också världsdomination som mål. Det har de inte längre.
Spanjorerna hade också världsdomination som mål. Det har de inte längre.
Portugiserna hade också världsdomination som mål. Det har de inte längre.


Så även om du vill tro att alla muslimer vill döda dig så är det inte sant. En liten del av dem vill det. Ungefär lika många som SS soldaterna under andra världskriget. De finns ju inte längre eller hur?

Den dagen vi har de extrema muslimerna under kontroll kommer var så säker. Men var lika säker på att dagen då SD styr Sverige ... kommer aldrig



Det enda sättet SD har en chans att komma i närheten av att styra Sverige är om det bryter ut mer och mer våld mellan svennar och muslimer. ATT DET SKALL BLI MER OCH MER VÅLD MELLAN DESSA GRUPPER. DET ÄR JUST DET SD HAR SOM MÅL!!

Lägg till USA-kapitalismen vill ha världsdomination men de har de inte längre. Nu är det snart kina.
Citera
2014-12-17, 10:46
  #1544
Medlem
Sverigedemokraterna hatar inte invandrare. Man ogillar en okontrollerad och misslyckad massinvandringspolitik. Man anser att minska kostnaderna på detta område skulle vara bäst för Sverige, man är inte rasist för det.

Hatar moderaterna fattiga för man vill sänka skatten för "rika"?
Hatar Socialdemokraterna "rika" för att man vill höja skatten för dessa?
Hatar Vänsterpartiet kommunisterna entreprenörer för man vill egentligen inte att man ska få tjäna pengar?
Hatar FI män alltid i alla lägen?
Jag skulle ju kunna fortsätta, men du förstår väl logiken?
Citera
2014-12-17, 16:23
  #1545
Medlem
NoTruces avatar
Citat:
Ursprungligen postat av WonDash
Sverigedemokraterna hatar inte invandrare. Man ogillar en okontrollerad och misslyckad massinvandringspolitik. Man anser att minska kostnaderna på detta område skulle vara bäst för Sverige, man är inte rasist för det.

Hatar moderaterna fattiga för man vill sänka skatten för "rika"?
Hatar Socialdemokraterna "rika" för att man vill höja skatten för dessa?
Hatar Vänsterpartiet kommunisterna entreprenörer för man vill egentligen inte att man ska få tjäna pengar?
Hatar FI män alltid i alla lägen?
Jag skulle ju kunna fortsätta, men du förstår väl logiken?

Så här är det ju. Det har gått inflation i begrepp som "hata", "kränkt", "främlingsfientlig" osv. Jag skulle kunna dra en till analogi: Jag är orolig för dödsfall i trafiken, men inte hatar jag alla trafikanter för det.

Det är helt enkelt så att vissa frågor får inte diskuteras. Det är helt inte okej att i dagens Sverige uttrycka åsikter om att minska invandringen.
Citera
2014-12-17, 18:46
  #1546
Medlem
StarGate3000s avatar
Som SD-are så värnar man de svenska fäbodarna, folkdräkterna, jul- och midsommarfirandet. Och därför ogillar man invandring.
I konsekvensens namn ogillar man då även attackerna på det svenska språket. Man ska t.ex. säga e-post och inte e-mail, och träff inte dejt, o.s.v.
Och import är ju besläktat med invandring, så det gillar man inte heller.
Som t.ex. att Sverige på senare tid översvämmats av e-cigaretter från Kina, medan Swedish Match slutat med cigarettillverkningen. Ett företag som självklart borde behållit sitt svenska namn.
Ja bannlys all invandring, av folk, språk och saker. Låt oss få huttra ifred i våra fäbodar! (Eller var det MP som sa det?)
Citera
2014-12-17, 21:24
  #1547
Medlem
Harry_s avatar
Jimmy kommer tydligen inte tillbaka
allt kommer stå i boken han kommer skriva
SD betalade honom för att spela och ta emot all sk*t

den som lever får läsa
Citera
2014-12-17, 22:11
  #1548
Medlem
VoldsamKnarkares avatar
Citat:
Ursprungligen postat av krackelerar
Du är alltså en svensk som inte vill bo i ett Sverige bofolkat av svenskar i majoritet.
Du är alltså en svensk som vill bo i ett Sverige befolkat av "blattar" som du påstår att svenskarna är trötta på.
Du är i sanning en komplett idiot.

När påstår jag det? Du tar saker från tomma luften och sätter det som åsikter hos mig. Du är en komplett idiot som inte behövde uttala dig från första början, vad har du att komma med egentligen? Alla håller redan med dig på detta forumet så vi kunde lika gärna låtit en SD-sympatisör skriva för er alla, ni säger samma saker hela tiden ändå. Jag skulle inte velat bo i ett land styrt av Nationalister, motivering överflödig. Ni vill införa ett statsskick som är totalt bakåtsträvande där vi ska vurma för nationalstaten, utveckla kärnkraften och utöka försvaret, införa polisstat samt kicka ut det mesta i blatteväg och om de inte blir utkickade ska vi göra så mycket som möjligt för att de ska trivas så lite som möjligt, kort och gott. Det är inte Sverige för mig.

Några av mina första vänner i livet var f.ö invandrare, jag vet inte hur ett Sverige utan invandrare är så ja, jag vill bo i ett sverige befolkat av "blattar", såsom jag alltid har gjort. Och du med, det vet du. Du vet inte om det var bättre förr eller inte så håll käften tack. Mina barndomsvänners föräldrar, invandrare, har betalat din skolgång hela ditt liv och betalar förmodligen ditt socialbidrag i skrivande stund också, visa lite tacksamhet. Du har inte tillfört ett dugg till diskussionen, du gör likt de flesta andra SDare gör mot de som inte håller med. Kommer med personangrepp, säger idiot hit och dit och griper saker ifrån tomma luften.
__________________
Senast redigerad av VoldsamKnarkare 2014-12-17 kl. 22:27.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in