Citat:
Ursprungligen postat av
MaltoMannen
Snabb fråga, Märkt att jag fått lite "puffy nipples" nu 38 dagar in på min testo p 100mg eod.
Har Letro och nolva hemma men känner ingen knöl och brösten ömmar/kliar inte förrutom lite smått om jag är utomhus och de är lite kyligt så blir vårtorna lite hårda och ömmar smått.
Nu till frågan Letro känns lite "overkill" att slänga in på det här då, vad skulle ni gjort som har erfarenhet av gyno känningar etc, Beställt hem lite adex,aromasin eller kanske slängt in lite nolva bara för o se om det blir någon skillnad?
Eller bara låta det vara och se efter om det utvecklas vidare?
Adex borde räcka om du inte känt något förrän efter 38 dagar och 350mg testo-p ew är rätt lågt.
Men har du fått känningar kan mycket hända på några dagar, jag hadr personligen kört lite letro tills det avtar och tills du fått hem adex.
Man brukar säga ät så lite AI som möjligt så prova dig fram
Vet inte vilken storlek det är på dina men brukar vara 2,5 oftast.
Du kan ta en halv ed och trappa ned till eod efter några dagar och slutligen en fjärdedel eod, man ska trappa ned letro för att inte få en gummibandseffekt på östrogenet.
Jag själv brukar inte använda nolva när jag får känningar utan använder mig alltid av letro/adex.