Citat:
Ursprungligen postat av
Krokofant12
Aha, det är så man bör göra kanske! Ha 2 st lag... Då ökas det vilande lagets kondition på samtliga spelare eller?
Tack för tipsen!
Har du något till ganska billigt lag som man då kan ha som andra lag?

http://www.futhead.com/14/squads/6695044/ bra lag för under 10k.
Citat:
Ursprungligen postat av
PSYK1i
Sant, jag tänkte mer att man ville ha en bra spelfördelare på mitten, men annars så skulle jag kört Ramiers - Essien om man ska ha 2 CDM det är typ dom 2 skönaste i BPL om man inte har råd med Yaya

Personligen älskar jag tiote sen så finns de en rad andra jag skulle kört innan jag väljer essien. Ramires som du säger funkar extremt bra vid sidan om en större defensiv mittfältare.
Bästa cdm i bpl engligt mig.
Toure
Tiote
Sandro
Mikel
Felleni
Matic
Diaby
Medel
Wanyama
Tettey
Essien
Fer
Diamé
Garica
Capoue
Sen finns de några lite mer offensiva spelare som passar bredvid om man har någon av de föregående men som inte klarat jobbet själva, oftast på grund av dåliga wr.
Ramires, Fernadinho, Sissko, Cabaye, Gerrard, Paulinho eller Wilshere.
Vill du ha någon offensivare så tycker jag du ska byta till en formation till en med endast en cdm och sätta den andra som com.