Citat:
Ursprungligen postat av
Ess_i_topp
gärnings mannen är ondskan personifierad, det är djävulen själv. enligt intervju med brandchefen så hittades barnen på olika ställen, en hittades vid dörren, den andra på ett ställe längre in. barnen var kanske fast uppe på loftet, tills en hoppade ner, men hittade inte ut. den här mannen har inte gjort detta av kärlek till sitt ex, det är rent hat och raseri eller en typ av hämnd mot sitt ex. jag lider något oerhört när saker som detta händer, jag är själv pappa till två små.
Jag vill inte förstå handlingen han gjorde.Kommer aldrig förstå den heller. Man vill inte ens tänka tanken på hur det gick till.Mitt scenario har jag klart för mej men tänker inte ta upp det här.
Hatkärlek-det ordet är nog många bekanta med som jag tror det handlar till viss del om i det här fallet.Jag har också barn och man vet ju hur oron stiger bara dom ramlar o slår sej lite. Hur ska inte denna mamman,dottern som lyckades ta sej ut och övrig släkts tankegångar gå i nuläget? Man vill inte veta att ens barn har lidit,trots det vill man veta sanningen.Den mamman måste lida alla helvetes kval just nu.Fruktansvärt vad hon får genomlida.