2013-07-18, 22:43
  #265
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av kjellkritisk
Ja att läsförmågan äro klen hos dig det har vi förstått
Det ska vara ”är”. ”Äro” är den arkaiska pluralformen.
Citat:
men vi kan vända på steken, vilka fler stödjer denna tes, hur många inom forskningen stöder FIR:s tes?
Du vet mycket väl att akademiker som presenterar politiskt inkorrekta fakta blir utfrysta/avskedade/fängslade.

Citat:
Ursprungligen postat av SnakePlisssken
Va, våldtar de judiska barn nu också! Hur ingår det i deras flertusenåriga plan på världsherravälde?
Här har vi ännu en fånig halmgubbe. Jag har aldrig sagt att judar våldtar barn på grund av ”deras flertusenåriga plan på världsherravälde”.

Citat:
Ursprungligen postat av Ippskiff
Fråga Folkjävlalorist, det är han som tjatar om våldtäkter hela tiden. RP på det dock..
Hur våldtäkter skulle kunna omvända personer till homosexualitet har jag dock svårt att se så den förklaringen överlämnar jag till TS.
Vad svamlar du om?

Citat:
Ursprungligen postat av skunkjobb
http://www.vaticancrimes.us/ sammanställer ständigt brott och vidrigheter som begås av den katolska kyrkan, mestadels handlar det om sexuella övergrepp på barn, främst pojkar. För varje jude ni tar fram har vi ett aldrig sinande ymnighetshorn att ösa exempel ur för att visa att ni bara är ute och plockar körsbär.
Är du medveten om att det finns fler kristna än judar?

Och vad sägs om att svara på följande inlägg:

Alla ”vet” att katolska präster är pedofiler, men nästan ingen känner till alla dessa rabbiner som antastat små barn. Vad tror ni att det beror på, kära läsare? Kan det ha att göra med det faktum att judar kontrollerar en mycket stor del av den västerländska median?
Citera
2013-07-21, 19:15
  #266
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Folklorist
Vilket patetiskt goddag yxskaft-svar. I den här tråden har jag postat artiklar i vilka inflytelserika religiösa/politiska ledare i Israel har sagt att icke-judars enda syfte i livet är att tjäna judar och att judar borde mörda icke-judiska barn så att de inte blir onda när de växer upp.

Du har skrivit följande:

Vad var det du inte förstod i påståendet att det går att hitta liknande exempel oavsett vilken grupp människor man riktar in sig på?

Jag menar bara att liknande vidrigheter finns att hitta inom alla större grupper på jorden.

Om det nu är så, varför kan du inte nämna de svenska ledare som sagt samma sak om icke-svenskar? Varför kan du inte nämna de svenska ledare som sagt att icke-svenskars enda syfte i livet är att tjäna svenskar, och att svenskar borde mörda icke-svenska barn så att de inte blir onda när de växer upp?
Kära läsare, notera att Kjellkritisk, Grillo och Skunkjobb fortsätter att strunta i det här inlägget. Snake Plisssken har medgett att han inte kan svara på mina frågor, vad säger mina övriga motdebattörer?

Citat:
Ursprungligen postat av skunkjobb
Statistik och bevis är det enda en sådan här tråd kan bygga på. Om TS och de andra judehatarna drar upp ett exempel på en vidrig jude så är det 100 % relevant att motståndarsidan kontrar genom att visa en lika vidrig katolik, muslim eller vad som helst.

Det är när ni kan visa den judiska överrepresentationen i solida siffror som ni kommer någon vart men hittills har vi ju inte sett någon sådan sammanställning som håller vatten.

http://www.vaticancrimes.us/ sammanställer ständigt brott och vidrigheter som begås av den katolska kyrkan, mestadels handlar det om sexuella övergrepp på barn, främst pojkar. För varje jude ni tar fram har vi ett aldrig sinande ymnighetshorn att ösa exempel ur för att visa att ni bara är ute och plockar körsbär.

Jag har aldrig sagt att det inte finns onda icke-judar; det är en klumpig halmgubbe som mina motdebattörer konstruerat. Jag har sagt att judar är överrepresenterade i vidrigheter som till exempel bögaktivism och könsoperationer för barn, och det är sant. Låt mig ge dig ett exempel:

Coy Mathis, som jag skrivit om i den här tråden, var endast fem månader gammal när vuxna personer i hans omgivning fastslog att han är ”transgender”:
Citat:
“Coy started preferring things associated with girls from about five months old”
Her parents said that triplet Coy started preferring things associated with girls from about five months old and later refused to leave the house if she was dresed like a boy.
När jag först hörde talas om den här vidriga historien så tänkte jag direkt ”Judar måste vara inblandade i detta”, och jag hade givetvis rätt:
Citat:
But now the Transgender Legal Defense and Education Fund has announced the ruling in favour of Coy Mathis, meaning she can now use the female toilets along with the rest of the girls at the school.
Jag gick till Transgender Legal Defense and Education Funds hemsida och upptäckte att flera av organisationens högsta höns är judar:

https://www.flashback.org/sp44134358

Där ser man hur man får sina "fördomar" bekräftade.

Sedan har vi den judiske "läkaren" Norman Spack:
Citat:
Dr. Norman P. Spack is an American pediatric endocrinologist at Children's Hospital Boston, where he co-founded the hospital's Gender Management Service (GeMS) clinic in February 2007.[1] He is an internationally known specialist in treatment for intersexed and transgender youth, and is one of the only doctors in the world who prescribes hormone replacement therapy to minors.
http://en.wikipedia.org/wiki/Norman_Spack

Han är en av de få läkarna i världen som utsätter barn för dessa vidrigheter, och han bara råkar vara jude – trots att judarna är en liten minoritet i världen.

Sedan har vi judetidningen La Repubblica som är en av Italiens största tidningar – enligt vissa källor är den rent av den största – och som promoterar bögdynga:

https://www.flashback.org/sp43785467

Vilket märkligt sammanträffande. Judarna är en liten minoritet i Italien, och ändå ägs landets största tidning av en jude, De Benedetti, och han bara råkar använda sitt mediaimperium för att sprida bögpropaganda.

Den här tråden innehåller väldigt många exempel på sådana…öhm… "sammanträffanden".

Men visst, man kan ju alltid avfärda dessa fakta med argumentet att de presenteras av en "judehatare", som du uttryckte det.
Citera
2013-07-25, 22:14
  #267
Bannlyst
Det är anmärkningsvärt att mina motdebattörer Kjellkritisk, Grillo och Skunkjobb fortsätter att strunta i det här inlägget:

https://www.flashback.org/sp44234317
Citera
2013-07-25, 23:17
  #268
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av kjellkritisk
Struntar inte i det är bara irrelevant frågeställning.

Det är inte alls irrelevant. När jag postade dessa avskyvärda judiska uttalanden så sa mina motdebattörer att man kan hitta den här typen av exempel bland alla folkslag. Så var är de? Posta dem.

Citat:
Märk väl att du inte heller svarat på frågor vi ställt till dig

Struntprat. Du ville att jag skulle bemöta kritiken mot Paul Cameron, och det gjorde jag i det här inlägget:

https://www.flashback.org/sp44364007

När du frågar så svarar jag.

Citat:
Som Snake också påpekade fick svidande kritik från just det ja judar

Struntprat. Jag demolerade det argumentet i följande inlägg:

https://www.flashback.org/sp44334536
Citera
2013-07-26, 12:13
  #269
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Folklorist
Struntprat. Jag demolerade det argumentet i följande inlägg:

https://www.flashback.org/sp44334536

Folklorists definition på "demolera": hävda att något inte stämmer utan källhänvisning.
Citera
2013-07-28, 17:46
  #270
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Ippskiff
Akademiskt lågutbildat white trash som inte vet hur man driver argument i offentliga rum, är fan värre än alla arbetslösa somalier tillsammans.. TS kan knappt ens ha gått ut högstadiet för mycket av den teknik han använder för debatt här är teknik man överger redan i 8'e - 9'e klass.

Men om det nu är på det viset, varför klarar mina motdebattörer inte av att bemöta mina argument?

https://www.flashback.org/sp44234317

De struntar i dessa frågor.

Citat:
Det enda vi bör hålla koll på i framtiden är att han inte blir en ny Breivik, så jag rekommenderar både Polis och SÄPO att luppa den här killen i minst 15 års tid. Han borde inte få gå en meter obevakad för en vacker dag kommer det säga "fnäpp" i killens huvud och han kommer ge sig ut för att straffa alla de "konspiratörer" han suttit och stört sig på genom åren..

Först påstod du och Thewellovedone att jag vill utrota judarna (en uppenbar lögn), och nu påstår du att jag kommer att "bli en ny Breivik" trots att jag aldrig skrivit att jag vill bruka våld mot någon. (Jag är inte alls en våldsam person.) Det är så mina motdebattörer "debatterar".

Citat:
Den enda som för övrigt spridit bögpropaganda och propaganda för könsoperationer för barn är TS. Inget av det han länkar till är saker jag sett förr, och det gäller nog för majoriteten som läser här varpå denna tråd effektivt ger utrymme åt judar som sprider bögpropaganda och förespråkar könsoperationer för barn och som lurat TS att vidarebefordra och länka till deras trams.

Det stämmer inte alls. I trådens första inlägg skrev jag följande:

Citat:
Ursprungligen postat av Folklorist
Den judiska TV-serien Law & Order: Special Victims Unit förespråkar könsoperationer för barn i avsnittet Transitions:

Storyline
http://www.imdb.com/title/tt1248626/

Det här motbjudande avsnittet slutar med att alla inser att den 13-årige grabben måste ”byta kön” för att kunna vara lycklig. Budskapet är mycket tydligt: om ett barn vill ”byta kön” så måste föräldrarna gå med på det, för om de inte gör det så är de dåliga föräldrar.

Den här serien visas i nästan hela (väst)världen.

Beträffande könsoperationerna så är det (tyvärr) ingenting som jag hittat på:

Citat:
The report details 97 girls and boys treated between 1998 and 2010; the youngest was 4 years old. Kids that young and their families get psychological counseling and are monitored until the first signs of puberty emerge, usually around age 11 or 12. Then children are given puberty-blocking drugs, in monthly $1,000 injections or implants imbedded in the arm.
http://www.huffingtonpost.com/2012/02/20/sexchanging-treatment-for_n_1288871.html

Och det här är bara ett exempel.
Citera
2013-07-28, 19:27
  #271
Medlem
kjellkritisks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Folklorist
Öhm…jag tror du menar "imbecilla", inte "imbicilla". Om du nu ska anklaga andra personer för detta så borde du åtminstone lära dig att stava till ordet.

(Det ska dessutom vara "dina tankar", inte "din tankar".)


Källhänvisning? Inga problem, Grillo. Här kommer länken igen:

https://www.flashback.org/sp43301330

Visst, nu skrev jag snabbt på IPAD så det blev något stavfel och grammatik fel, men istället för att leka svenska lärare så vill jag ha svar på kritiken mot FIR slutsats som de organisationer som utrett FIRs huvudman för????
Citera
2013-08-11, 18:10
  #272
Medlem
SnakePlissskens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Folklorist
Måste man vara religiös för att kritisera bögar? Låt oss ta en titt på de bögar som kallas för "bugchasers":



http://en.wikipedia.org/wiki/Bugchasing

Bögar blir alltså sexuellt upphetsade av att smittas av HIV. Måste man vara religiös för att tycka att detta är avskyvärt?
Nej, bögar per se blir inte upphetsade av att smittas av HIV,lär dig läsa - eller menar du att alla bögar är bugchasers? Du är ju så korkad att det gör ont - då är väl alla tjejer anorektiker också?
Och om du är heterosexuell så kan vi väl lika bra fastslå att du är en feeder - för såna har jag sett på tv och de var heterosexuella! Fy för dig din äckliga Folkloristfeeder!
Citera
2013-08-11, 19:52
  #273
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Folklorist
Givetvis inte. Vissa bögar blir sexuellt upphetsade av avföring, andra blir sexuellt upphetsade av barn. Det finns olika sorters bögar.


Yep, och majoriteten av dem tänder oftast helt enkelt bara på killar.
Du är så söt när du väljer ut minoriteter och använder dem i dina argument.
Som en liten sockerkaka injicerad med diskmedel liksom... söt men livsfarlig.
Citera
2013-08-19, 22:44
  #274
Medlem
Att tro att juden är så himla bögvänlig egentligen är väldigt naivt att tro. Självklart finns det en agenda bakom. HBTQ är fortfarande en kontroversiell fråga där det finns kristna och konservativa krafter som Putin t.ex och sen krafter som Pride,Femen osv. Detta slår split i samhället då folk väljer olika sidor och sedan kommer juden eldar på lite tills konflikter blossar upp. Och under konflitken blir båda sidor blåsta av juden. Divide and conquer. Juden försöker divida Ryssland med hjälp av HBTQ.Rasism,Mångkultur,feminism egentligen sker samma också i vårat land.
Citera
2013-08-19, 22:52
  #275
Medlem
skunkjobbs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Pleiadesz
Att tro att juden är så himla bögvänlig egentligen är väldigt naivt att tro. Självklart finns det en agenda bakom. HBTQ är fortfarande en kontroversiell fråga där det finns kristna och konservativa krafter som Putin t.ex och sen krafter som Pride,Femen osv. Detta slår split i samhället då folk väljer olika sidor och sedan kommer juden eldar på lite tills konflikter blossar upp. Och under konflitken blir båda sidor blåsta av juden. Divide and conquer. Juden försöker divida Ryssland med hjälp av HBTQ.Rasism,Mångkultur,feminism egentligen sker samma också i vårat land.
Vilken jude menar du när du säger "juden"? Det är ju bestämd form singular så jag räknar med att du presenterar ett namn samt en gedigen härledning att han/hon ligger bakom HBTQ-propaganda i Sverige och Ryssland. Det fixar du väl?

Sedan vet jag inte om ett äktsvenskt geni ska bruka ord som "divida", står det verkligen i SAOL?
Citera
2013-08-19, 23:10
  #276
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av skunkjobb
Vilken jude menar du när du säger "juden"? Det är ju bestämd form singular så jag räknar med att du presenterar ett namn samt en gedigen härledning att han/hon ligger bakom HBTQ-propaganda i Sverige och Ryssland. Det fixar du väl?

Sedan vet jag inte om ett äktsvenskt geni ska bruka ord som "divida", står det verkligen i SAOL?

Jag menar alla judar som har någon form av maktambition och som ser andra människor som mindre värda. Juden är som ett slags slang där juden representerar girighet och falskhet. Detta betyder inte att alla judar håller ihop för den saks skull finns många judar som vet om detta och inte stödjer det det finns ju konflikter inom judendomen också. Att tro bara saker händer utan en tanke bakom, tittar man på dagens topppolitiker och deras handlingar så ser man ju olika mönster eller hur. Man vet vilka som är allierade med vilka osv. Följa ledtrådarna och försöka sätta sig in vad som driver olika krafter och röster. Kom igen att tro att judar älskar bögar för att de älskar dem för att tro det måste man vara dummare än tåget.
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in