Citat:
Ursprungligen postat av
Analstocken
Det har jag missat. Men alltså; killen som var på upptäcktsfärd, som skrev om bössan skämtade väl bara? Jag tog det inte superseriöst, liksom. Tänkte typ att där yrar han omkring och är lite skrajsen för att han snokar ute på landet, haha! Festlig kille, för övrigt!
Men någon annan borde dra dit. Eller samma kille igen, då. Om han vill. Men hur letar man lik på egen hand? Är det ok att bara gå ner i vattnet och gräva rundor (vet inte hur djupt det är, alltså). Vågar man ens göra så? Jag vet inte riktigt hur förruttnelseprocessen går till, men om någon legat nedsänkt i vatten i 2 veckor bör det väl räcka för att traumatisera de flesta. Hur gör man? Ni som vill åka till dammen; hur tänker ni söka igenom vattnet om ni väl hittar platsen?
Det var jag som var där i går. Men gps:n på telefonen visade mig åt helvete fel, så jag var på helt fel plats; vilket jag fick reda på när jag kom hem igen efter att ha fått pm om det.

Nu vet jag däremot på ett ungefär var dammen är, åtminstone vilken gård det gäller, men jag vet inte vart jag ska svänga för att ta mig dit. Jag har åkt förbi gården en miljard gånger, men att det skulle finnas en damm där någonstans hade jag inte en aning om.
PM:a om det är någon som vill ha följe ut dit. Jag vågar nog inte åka själv.