Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
Svara
2009-08-22, 01:56
  #1
Medlem
Började dagen klockan 8 med normaldos på 15-20mg MDPV men detta visade sig vara riktigt kasst och blev efter ca en timma ögonmåttat runt 60-80 mg.
Alldeles för mycket av det vi har haft innan som varit mycket mer potent, men vi fick i alla fall av den här dosen ett okej och behagligt MDPV rus.

Klockan 11 kom det en trevlig överaskning med posten, 3g Krypton.
Efter en väldig massa runtsurf angående Krypton och MDPV tillsammans utan något som helst resultat bestämde vi oss ändå för att köra på 0,1g (då det var första gången med Krypton för oss båda) då tips från andra på forumet samt på sidan det inköptes rekomenderade låga doser första gången, men ändå få en skön effekt.

Väl intaget och effekten kom efter tidsperspektiv noll var det ett skönt avslappnande rus och då att MDPVN höll på att gå ur kände en av oss smärtor i munnen och kroppen vilket lindrades radikalt av Kryptonet och kopplades då automatiskt till en svagare effekt på kodein.

Vi hoppades ju inte för mycket med tanke på den låga dos vi hade tagit men efter ca en timma tyckte vi det var dags att fylla på med ytterligare 0,1g.
Effekten blev då för oss båda en lätt speed men fortfarande hade vi ett lugn i kroppen, skönt och mycket uppskattat.

P.g.a en yttre påfrestande händelse då vi båda blev väldigt laddade och irriterade och uppskattade inte effekten vi hade längre och tog mer, ca 0,3g var. Det hade väl gått runt 3 timmar sen sista påfyllning och vi hade inte tänkt ta mer, men då en av oss blir väldigt ångestfylld p.g.a tidigare problem med tvång tog vi dessa 0,3g.

Då började den ena av oss känna av ett illamående av rökning och vi båda hade kass balans och hade "proppar i öronen", ruset var fortfarande skönt för den utan den yttre problematiken men den andra satt och hyperventilerade, skakade och var totalmanisk, sitter mestadels bara vid datorn och är upprörd och insatt i datorn och inget annat.

Då tänkte vi att jävlar, detta ska ju vara så lugnande så då uppmanades hon av mig som skriver ner rapporten, fast vännen sitter bakom och bevakar mig, att ta en ytterligare dos fast högre då vi hade läst att det värsta som kunde hända, förutom kräkningar, klåda och irritation (som redan fanns) var att man somnade och vid väldigt höga doser vara påverkad när man vaknar efter 8 timmar och att inte kunna ha en normal dag utan vara väldigt trött. (om vi har förstått det rätt)

Hon tog då ca 0,5g, alla våra doser har varit ögonmåttade så vi kan ju inte säga exakt hur mycket vi egentligen har fått i oss under detta dygn. Efter att hon intagit dessa 0,5g för ca en timma sedan är hon nu mycket lugnare, lite illamående och känner sig väldigt tung men är fortfarande pratglad och helt on.

Jag däremot hade tröttnat på att vara ur balans och vara trött och seg vilket då var hur jag kände mig av Krypton. Bestämde mig då istället att när hon fyllde på Krypton så fyllde jag istället på med MDPV för att bryta min tröga känsla jag då hade utvecklat.

Tog ca 40mg i hopp om att det skulle bli lite mer fart i mig igen och visst känner jag mig nu pratig, pigg och vill inte under några omständigheter sova. Kan inte sätta fingret på om jag känner av Kryptonet tillsammans med MDPVn för tillfället dock känner jag mig lite mer udda än jag gjort innan på endast pv'n.

Vännen har får ett icke konstant illamående utan det kommer i intervaller och har börjat svettas. Att kräkas går tydligen inte så bra. Annars inga större förändringar eller påfrestningar. Hon mår bara prima trotts tungheten

Det är inte planerat in någon sömn inatt utan det kommer bli refills om två till tre timmar igen. Hur den "tunga" effekten hon känner av nu kommer att eskalera till trötthet en längre period även efter att hon kanske sover några timmar imorgon vid hemgång ska bli intressant att se.

Skriver inte mer nu utan tar lite om hur det gick under natten under dagen imorgon då vi vet mer om hur AT kommer kännas mycket eller inget alls på Krypton, jag har en jävla avtänding på MDPV så det blir att bita ihop.

Hoppas inte ni stör er på att det inte finns några tidsramar i rapporten, men den var inte alls planerad och tiden har bara flugit iväg, knappt något tidsperspektiv alls.

Rapporten som vi bestämde oss för att skriva var bara en impulshandling och ingen verkar ha skrivit något om just Krypton och MDPV blandning.

Tackar nu för oss resten kommer antagligen imorgon.
Angående dålig kritik på rapporten är vi öppna för att ta emot tips då ingen av oss har skrivit en rapport innan och är mycket nya på sidan.
Citera
2009-08-22, 02:54
  #2
Medlem
Tycker inte att det fanns någon vidare rusbeskrivninng överhuvudtaget, vidare innehållsrik kan jag inte heller påstå att den var, handlade mest om hur ni satt vid datorn medan den ena efter den andra återdoserade och upplevde en "tunghet".

Så som jag uppfattade det så var rapporten skriven under påverkan av drogen. Detta är ej tillåtet!


1/5...
Citera
2009-08-22, 03:17
  #3
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Infamous.
Tycker inte att det fanns någon vidare rusbeskrivninng överhuvudtaget, vidare innehållsrik kan jag inte heller påstå att den var, handlade mest om hur ni satt vid datorn medan den ena efter den andra återdoserade och upplevde en "tunghet".

Så som jag uppfattade det så var rapporten skriven under påverkan av drogen. Detta är ej tillåtet!


1/5...

Iofs skrev vi rapporten i rus men vi har ju inte varit helt borta. Jag tyckte vi fick fram ganska bra hur ruset var och förändrades och vad för effekt vi fick och om detta var, för oss en positiv eller negativ känsla.

Som sagt har ju aldrig skrivit en rapport innan så tyckte ändå jag fick till det ganska bra
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback