Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
2009-07-23, 21:31
  #1
Medlem
Jag startade tidigare en tråd om huruvuida det vart värt att chippa en Audi S3'a som farsan får hämta ut imorgon. Ljudfreak som han är så tyckte han inte alls om ljudet i standardstereon/högtalarna och bad mig leta upp en bra/prisvärd bilstereo med högtalare samt med funktionen att kunna koppla in Mp3-spelare (antagligen via ett AUX-uttag).

Jag tittade runt lite på BRL's hemsida men jag vet inte riktigt vad det är jag behöver köpa. Är det en ny stereo samt nya högtalare som gäller eller räcker det att byta ut stereon så att jag kan koppla in mp3'n?

Länka gärna lite tips på vad som är bra och prisvärt! Har inte en direkt budget men inte mer än 10k för allt, helst billigare.

Hur fixar man detta smidigast? Lämnar man in bilen till en verkstad eller kan man fixa det själv?

tack på förhand.
Citera
2009-07-23, 22:06
  #2
Medlem
Hakkens avatar
http://www.nardik.se/
Grym sida om man är intresserad av billjud, står allt och finns kvalitetsprodukter.

Om chip behövs på en S3 är ju en smaksak, personligen hade jag gärna fått min min S3 att gå lite snabbare om jag hade en.
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback