Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
Svara
2009-08-20, 22:50
  #73
Medlem
SpirituzSanctis avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Flummtumme
Så du har all rätt i att säga att man är idiot för att man tagit ca 15 bloss första gången?

Första gången jag drog cannabis i bong drog jag ca 12 bloss och jag var helt stekt men gör det mig till en idiot för det då jag hade det hur gött som helst?

Fattar inte när ni snackar om att ta "bloss"! det är väll bara att röka upp jointen och njuta! ist för att sitta där och räkna bloss och tänka på vad som händer! , låt det bara komma och njut! ändå om man snear så får man inte glömma att man är hög. njut av själva "sneingen". det går bara över om man inte tänker på den!
Citera
2009-08-24, 10:04
  #74
Avstängd
Han driver med er och denna "haschpsykos".
Citera
2009-08-24, 11:26
  #75
Avstängd
Nocoluss avatar
Vilken j-a bong iofs som man kan dra 12-15 bloss i .. När jag röker bong så e det 1 monsterbloss som blir .. Fast puffas det spice så kanske man inte vet skillnaden på en bong och en ex Digger..

Dödsknark e bättre än spice ffs.. Kemisk j-a skit

Edit:Stavis
Citera
2009-08-24, 12:52
  #76
Medlem
Sticklings avatar
Håll dig till vanlig bira är mitt råd. Känner igen det där med att ha svårt att säga nej till röka när man är full och vakna upp dagen efter och tänka 'aldrig aldrig mer'. En del personer snear på röka och bör hålla sig ifrån det. Vi är båda sådana verkar det som.

Finns en brittisk dokumentär som "legal highs", finns att tanka här:

http://thepiratebay.org/torrent/4993...%28BBC_2009%29

I den fastställer forskare att många av de legala drogerna innehåller mycket kemiskt skit som inte är kartlagt hur pass det är skadligt eller inte.
Citera
2009-08-25, 00:37
  #77
Medlem
ETHIRTEENs avatar
Om du får en snetripp på något så milt som spice så kan du inte ens ta några droger över huvudtaget. Till och med Alkohol och ciggaretter är att undvika.
Klent tyvär men ja jag acepterar att inte alla kan bli inbitna stor-pundare.

Jobbigt att snea är det alltid, Men känns väldigt sjukt att du upplevde det på spice jag menar, Kom igen är du seriös?
Citera
2009-08-25, 09:53
  #78
Medlem
Schnauzers avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Jojje_2k
Jag kan bekräfta att spice + alkohol är en dålig blandning, iaf för vissa personer. Hade en kompis som druckit ganska mycket och sen rökte lite spice diamond, han spydde i 12 timmar och fyllde nästan en ica-kasse.

Been there! Första gången jag rökte Spice så slukade jag 70cl vodka och fortsatte sen med en del öl på krogen. Jag hade världens bästa fylla tills det slutade med en hel natts spyor i en papperskorg. Fast det berodde nog mest på spriten. Har rökt en jävla massa Spice men det här var enda gången jag har "sneat" på det.
Citera
2009-08-25, 11:28
  #79
Avstängd
HAHAHAHAH, ska ni knarka så gör det ordentligt, eller ge fan i det, snälla kan man äns snea på någon av spice produkterna, lillen du hade fått stora problem om du provat xtc, eller lsd, ge fan i det :P ta en alvedon i stället.
Citera
2009-08-25, 12:11
  #80
Medlem
TurboBoosts avatar
Den här tråden är verkligen full med idioter.. Klart att man kan snea på spice om man röker för mycket! Är ni helt jävla nerrökta era förbannade haschtomtar? Jag minns iallafall att jag blev BRA mycket mer svängd de första gångerna man testade att röka både spice och CB, eller har ni tappat bort mer än närminnet? Hört talas om tolerans era jävla nötter?
TS är också ett nöt som inte lär sig av sina misstag. Kan du verkligen inte se sambandet mellan dosering och rus? Du rökte för mycket två gånger och toppar det med att röka MER? Suck.. Undvik droger för alltid är mitt tips. Varför ens ge det en chans till när du menar på att det har varit tre av dina värsta upplevelser någonsin?
Citera
2009-08-25, 15:43
  #81
Avstängd
Liberationfronts avatar
Citat:
Ursprungligen postat av CravenKitten
Snälla, snälla, snälla.. testa aldrig någonting starkare än spice någonsin. Klarar du inte av att röka spice utan att må psykiskt dåligt så ska du hålla dig till alvedon och munskölj... man kan inte snea på spice.

Jag håle med helt o hållet ...min donna e tokkär i spice, ja test rökte det ngra ggr, Yucatan Fire o Diamond, dem funkde väl sådär, kortare rus än CB, men Genie fick jag inte ut ngn effekt av alls.....blev lite kåt men inget mera...

däremot e de fint o ha spice som tobak när man blandar ut CB...de va rätt najs ....
Citera
2010-08-30, 17:12
  #82
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av laangharii
Tack, jag var ju nykter en av gångerna när jag rökte. Men det är ju bara nu sen sista gången jag rökte så har det ju blivit så att det kommer tillbaka på kvällarna, att jag känner sådär samma sak igen. Tycker det är rå läskigt och fattar inte varför det händer, hoppas verkligen att det går över.


Psykos lilla grabben
Citera
2010-08-30, 18:00
  #83
Medlem
knullfisks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av dr_disorder
Psykos lilla grabben

Kul att du skriver i den här tråden ett år senare
Citera
2011-02-09, 20:33
  #84
Medlem
Flusens avatar
hahaha ojoj detta var riktigt underhållande att läsa, kan säga att jag råkat ut för exakt samma snetripp och känsla som dig varav flertal av mina kompisar också har det, allt förutom din psykos som kom efteråt
Citera

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback