Det är göädjande att fler och fler ser faran med feminismen idag! Exemplen är många på hur feminismen genomsyrar Sverige idag! Vi måste få bort detta otyg som förändrar de politiska och rättsliga instutionerna och får starkt stöd från mediasvearige. De fem politiska partierna måste få veta att feminismen INTE längre accepteras som en rumsren ideologi. Tänk bara på den feministiska sanningen att män är överordnande kvinnor och därför ska samhället förändras!
Ett bevis på feministernas galenskap som knyter ann till rasbiologi!
https://www.flashback.org/showthread.php?t=694448
Denna retorik är en viktig beståndsdel i organisationer med rasisitika budskap! Bara tanken på att det skulle finnas en sådan rangordning får mig att må illa! För att en över/underordning ska få finnas så måste det finnas en dominerande grupp som excluderar de andra, i detta fallet män men i synnerhet kvinnor som opponerar sig, de anses vara klassförrädare. Dessa tankar återfinns främst i fascistisk och nazistisk retorik, trots att feminismen tycks ha sina rötter i en den marxistiska rörelsen från 70 talet. Idag har den etablerat sig hos fem riksdagspartier som säger sig vara feministiska! EN skandal i mina ögon (eller öron)!
Här är en annan tråd med mer argumentation samt flertalet länkar som måste läsas!
https://www.flashback.org/showthread.php?t=918545
De etablerade partierna MÅSTE först förstå vad feminismen är och sedan ta avstånd från den. Ett viktigt sätt är att avskaffa sexköpslagen! Om inte annat så kryper den blygaste feminist då fram för att försvara denna idiotiska och kvinnoförtryckande lag! Jag bara undrar, ska inte ne kvinna få själv bestämma vad hon ska göra med sin kropp?
En liten ide om vad man mer kan göra för att bekämpa feministerna!
https://www.flashback.org/showthread.php?t=919808
För ut budskapet om den feministiska faran som hotar! Jag har märkt att när jag har gjort det i min närhet så möter jag stor förståelse. Jag använder Sara Kadefors artikel där jag läser upp ingress och frågar vem de är? De flesta fror att det är judar eller zigenare. Alla blir chockade att det är män!
https://www.flashback.org/showthread.php?t=907138
Kämpa för demokrati, jämlikhet och tolerans, krossa feminismen!