Vinnaren i pepparkakshustävlingen!
  • 5
  • 6
2009-05-16, 12:34
  #61
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Snapphanekungen
Detta kommer nog att låta fegt.
Om jag vore som dig så skulle jag bara hålla käften från nu. Jobba på och låtsas inte om dom andra.
Din chef har sagt att du kan få goda vitsord, satsa på det i stället för att försöka hämnas på personer eller företag.
Det är så ibland att man får svälja förtreten, det viktigaste är väl att du kan få ett nytt jobb!
Om du blir ovän med chefen så kommer du att få dåliga vitsord och hur ska du då få ett nytt jobb?

Om han är helt oskyldig till allt skitsnack som den här Lotta har hittat på, vad fan är det han då ska svälja?
Det är exakt så där han INTE ska göra.
Hon mer eller mindre förstör livet för killen och du vill få det till att han ska "spela skyldig" och gå ut med svansen mellan benen medans denna Lotta fortsätter att slicka chefen i röven.

Dokumentera det mesta du kan, kontakta fackförbundet asap!
__________________
Senast redigerad av ederkoppmannen 2009-05-16 kl. 12:40.
Citera
2009-06-23, 14:11
  #62
Medlem
bentebent22s avatar
En uppföljning vore intressant.
Citera
2009-06-23, 15:43
  #63
Medlem
tlasaks avatar
Citat:
Ursprungligen postat av bentebent22
En uppföljning vore intressant.
+1
Citera
2009-06-23, 17:08
  #64
Medlem
JojjE_s avatar
Det kokar även i mig när jag läser det du har varit med om. Jag tycker att du ska vänta på lotta i en skåpbil utanför jobbet tillsammans med två kompisar. när hon kommer ut så drar ni in henne i bilen och åker iväg med henne till en öde plats. väl där så ska du dra fram en kniv samt en telefon. Sedan tvingar du den äckliga horan att ringa till er chef och erkänna sina lögner. Om hon vägrar så kör du upp kniven i tvåan på henne. Detta borde lösa alla dina bekymmer, och Lotta kommer med största sannolikhet att säga upp sig.
Citera
2009-06-23, 17:14
  #65
Medlem
Vilket företag handlar det om? blev lite nyfiken här nu
Citera
2009-06-23, 20:05
  #66
Medlem
LiLWizs avatar
Outa "Lotta" till oss FB'are så ska vi nog se till att hon drar tillbaka sina uttalanden. Jag vet minst tre personer på FB som jag aldrig skulle vilja komma på fel fot med.

OT: Riktigt svinigt gjort av henne. Men framför allt tycker jag din chef visar okompetens (om det ordet ens räcker här) som inte sätter er bägge ner och diskuterar i samma rum. Jag förstår faktiskt inte varför man inte agerar bättre som chef men tyvärr är det här bara början av vad du kommer stöta på.

Jag önskar dig lycka till dock!
Citera
2009-06-24, 07:11
  #67
Avstängd
Grottmongo101s avatar
Den här sortens incidenter är vanligare än man kan tro i arbetslivet, har själv råkat ut för en liknande hora.
Skulle gissa på att diagnosen är histrionisk personlighetsstörning.
http://en.wikipedia.org/wiki/Histrio...ality_disorder
http://www.minddisorders.com/Flu-Inv...-disorder.html
http://www.realmentalhealth.com/pers...asp?view=print
Om falska våltäcktsanmälningar
http://sourze.com/default.asp?ItemID=10456673
De lärde tvistar om HDP är en variant av psykopati eller narcisism, de är i vilket fall klart överrepresenterade bland mytomaner, finns än speciell webbsida för offer till dessa störda människor, full med liknande historier som din:
http://thepsychopath.freeforums.org/index.php
Citera
  • 5
  • 6

Stöd Flashback

Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!

Stöd Flashback