Citat:
Ursprungligen postat av beyond
Tycker du att du lyckades med att få fram den ståndpunkten? Jag menar att du i din iver att höja den svenska moralen blev svartingarnas springpojke utan att märka det. För att använda babbespråk, du blev rövknullad och babbarna skrattar hela vägen till nästa vindsförråd.
Att överhuvudtaget tänka i dessa termer är

men dessvärre helt i linje med att merparten av svenskarna här är obildade idioter. Inte ens när tjugo (20) "realister" slår sina kloka huvuden ihop kommer de i närheten av två (2) blattar. Och när argumenten verkligen inte håller längre, så börjar man att skriva dikter. Hur pinsamt är inte det?
Men det är något som jag tror att många inte ens märker. Eftersom de är upptagna med att dra linjer mellan vad man "ska" tycka som invandringskritiker och det som är "blattigt" - även om det nu råkar vara helt fel.
Det finns tom. totala förlorare som spekulerar i att exempelvis undertecknad skulle vara svensk eftersom en blatte inte kan förväntas skriva korrekt svenska - särskilt inte när Sverigevännerna samtidigt misslyckas kapitalt.
I slutänden handlar det bara om att fakta är fakta. Och att logiska argument är bättre än ologiska sådana. Det har ingenting med invandringen att göra.