Citat:
Ursprungligen postat av Nattskenet
Hahahaha, fan vad skön du är
Till att börja med, jag tror vi kommer att få en sisådär 4-5 skrällar imorgon, och vi hittar garanterat någon i England. Jag kan tänka mig att QPR tar poäng hemma, därav en liten skräll. Sen blickar vi givetvis bort emot Italien där allt är svårt att förutspå. Inter är inte favoriter, även om folk tror det, det kan mycket väl bli både X eller 2 rätt enkelt.
Tyskland då? Hannover bör vinna hemma. Även mot B. München. Själv helgarderar jag nog matchen, matematiskt, nej, det gör jag inte alls det ser jag nu, kommer spela U-system imorgon, helgarderar med en 1:a som U-tecken. Hannover bör ta det.
Ja, det låg ju tydligen något viktigt i min utflykt häromnatten. Nästan som att den hörsammades över fotbollseuropa. Queens Park Rangers Football Club, Hannoerscher Sportverein von 1896 och Athletic Club de Bilbao överträffade alla sig själva idag. Några mer, några mindre. Men det har varit roligt att följa dagens utveckling, kanske också att City fick revansch efter alla snöpliga slutminutrar mot ärkerivalen. Och detta säger jag som hellre ser United som slutsegrare.
Grattis till dig som vågade tro på lite skrällar och verkar ha kammat hem några hundralappar. Själv sov jag bort dagen och glömde lämna in. Känns lite bittert såhär i efterhand.