Citat:
Ursprungligen postat av joshh
Detta är några tankar hur jag känner det. Hur känns det för er att vara hög?
skriv några rader ni åxå hur ni brukar känna, det är så mysig att läsa och känna igen sig.
Har ingen lust att skriva allt för mycket eller gå in för mycket på detalj.
Men ungefär så som du beskriver med chockladen.. alltså en gång när jag rökt grönt med 4 polare kom jag hem 3 på natten och bara tryckte i en halv limpa bröd utan smör eller pålägg.. haha, oxå törstig blir man.
2 av polarna blir helt nerslagna.. bara sätter sig ner och kan hålla käften i en timme i sträck haha medans jag och den andra då skrattar så vi nästan pissar på oss. Stickningar och ryck i armar och ben.. sånt gör att man kan börja skratta åt sig själv för man tänker "varför i helvete sitter jag o rycker i benet".
Jag gillar att ligga ner för då jag sitter upp väger huvudet så mycket att jag konstant ramlar åt sidan och sedan reser mig upp igen för att ramla igen.
Tankarna är väl det som gör att man skrattar som mest, polaren kan ha värsta konversationen men man uppfattar bara 1/3 av vad han säger..
fan jag kan inte sitta o tänka på detta nu.. måste ut o fixa mig lite röka! haha